Дисциплинарната комисия към италианската футболна асоциация наказа полузащитника на Ювентус Фелипе Мело да не играе в три мача.

Бразилският национал получи червен картон при сензационната домакинска загуба с 1:4 от Парма в четвъртък.

Мело бе пратен в съблекалните още в 17-ата минута на срещата в Торино, след като подходи твърде агресивно към Масимо Паци и го изрита умишлено с обувката си, докато двамата бяха на земята.

Фелипе Мело ще пропусне мачовете на Старата госпожа срещу Наполи, Бари и Сампдория.

Другият голям проблем пред треньора на Юве Луиджи Дел Нери е тежката травма на нападателя Фабио Куалиарела, който е аут до края на сезона.

Ръководството на бианконерите обаче реагира мигновено и взеха за негов заместник Лука Тони от Дженоа.