Парма разби като гост Ювентус с 4:1 в първия мач от 18-ия кръг в италианската Серия А. Българският нападател на пармалатите Валери Божинов изобщо не попадна в групата за двубоя, което пък почти сигурно означава, че той ще бъде продаден през зимата.

Ювентус нямаше загуба в последните си 13 мача, но претърпя тежко поражение от селекцията на Паскуале Марино, която взе глътка свеж въздух борбата за оцеляване в италианския елит.

Освен негативния резултат, “старата госпожа” може да остане известно време и без звездата си Фабио Куалиарела, който получи контузия още в 5-та минута и бе заменен принудително.

Двубоят бе изключително тежък за домакините, които останаха с човек по-малко на терена още в 17-та минута. Фелипе Мело бе изгонен с директен червен картон за изключително неспортсменска игра срещу Масимо Пачи. Именно Пачи пък контузи Куалиарела малко по-рано.

Резултатът в двубоя логично откриха гостите. В 41-та минута Себастиан Джовинко наказа бившия си тим, който при добавка отблизо вкара за 1:0. При този резултат приключи и първата част.

Отново Джовинко в 48-та минута се възползва от пас на Франческо Валиани и вкара за 2:0.

Въпреки че бяха с 10 души на терена, “черно-белите” успяха да върнат едно попадение. В 60-та минута Никола Легроталие реализира за 1:2.

Само минута по-късно обаче гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Джорджо Киелини свали в наказателното Ернан Креспо и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Потърпевшият застана зад топката и не сбърка за 3:1.

Крайното 4:1 оформи Рафаеле Паладино във втората минута на даденото от рефера продължение.

След загубата Ювентус заема 4-то място във временното класиране с актив от 31 точки. Парма пък се изкачи на 10-та позиция с 23 точки.