Отборът на Милан разби гостуващия Болоня с 5:1 в мач от 34-ия кръг на италианската Серия А. Резултатът бе открит от Алексис Салемакерс в 10-ата минута, а в 24-ата минута Хакан Чалханоолу удвои. Гостите върнаха се върнаха в срещата с красиво попадение на Такехиро Томиясу в 44-ата минута. През втората част обаче "росонерите" отбелязаха нови три попадения черз Исмаел Бенасер в 49-ата, Анте Ребич в 57-ата минета и Давиде Калабрия в добавеното време, който оформи и крайния резултат.

"Росонерите" откриха резултата само след десет минути игра. Тео Ернандес центрира ниско по земята, а Алекс Селемакерс засече във вратата. Заслуга за гола има и Златан Ибрахимович, който пропусна топката за своя съотборник и заблуди защитата на Болоня.

В 24-ата минута Милан удвои преднината си. Хакан Чалханоглу се възползва от грешка на вратаря Лукаш Скорупски, който се опита да изчисти, но вместо това изрита топката в краката на турския национал, който се вкара кълбото в мрежата му.

Gulliver/GettyImages
54 снимки

Минута преди края на първата част госитте намалиха чрез Такехиро Томиясу. Японецът си намери добра позиция за стрелба около границата на наказателното поле и с хубав удар реализира във вратата на Джанлуиджи Донарума.

През второто полувреме обаче Милан не остави съмнения кой е по-класния отбор и вакара нови три попадеиня.

В 49-ата минута Исмаел Бенасер направи чудесен самостоятелен пробив през центъра и сам завърши атаката - 3:0.

В 57-ата минута Анте Ребич комбинира с Ибрахимович и атаката завърши със силен удар на хърватина с левия крак, който завърши във вратата на Скорупски за 4:0.

Крайният резултат бе оформен от крайния бранител Давиде Калабрия във втората минута на добавеното време. Той получи топката от Рафаел Леао и с плътен удар заби пети гол.

За "росонерите" дебют в тази среща в елита на италианския футбол напарви и младия Лоренцо Коломбо.

С тази победа отборът на Стефано Пиоли заема шестата позиция с актив от 56 точки и изпреварва Наполи, докато Болоня са десети с 43 пункта. В следващия кръг "росонерите" гостуват на Сасуоло, докато Болоня гостува на Аталанта.

МИЛАН - БОЛОНЯ 5:1

1:0 Алексис Салемакерс 10'

2:0 Хакан Чалханоглу 24'

2:1 Такехиро Томиясу 44'

3:1 Исмаел Бенасер 49'

4:1 Анте Ребич 57'

5:1 Давиде Калабрия 90+2'

Стартови състави на двата отбора:

МИЛАН (4-2-3-1): 99. Джанлуиджи Донарума - 2. Давиде Калабрия, 24. Симон Кяер, 13. Алесио Романьоли (к), 19. Тео Ернандес - 4. Исмаел Бенасер, 79. Франк Кесие - 56. Алексис Салемакерс, 10. Хакан Чалханоглу, 18. Анте Ребич - 21. Златан Ибрахимович

Старши треньор: Стефано Пиоли

БОЛОНЯ (4-2-3-1): 28. Лукаш Скорупски - 35. Мичел Дикс, 4. Стефано Денсвил, 23. Данило, 14. Такехиро Томиясу - 8. Николас Домингес, 16. Андреа Поли (к) - 10. Никола Сансоне, 21. Роберто Сориано, 7. Рикардо Орсолини - 9. Федерико Сантандер