Сампдория победи Милан с 2:0 в двубой от 6-ия кръг на Серия А. Головете за успеха дойдоха в последните 20 минути на двубоя, след като Сапата и Рикардо Алварес бяха точни.

През първата част интересните ситуации бяха пак пред вратата на Милан. В 14-ата минута на срещата Дуван Сапата пробва рефлекса на Донарума, но стражът на Милан се справи. Отново той в 37-ата минута затрудни Донарума, но отново победител стана вратарят на Милан.

През втората част все пак тимът от Генуа успя да открие резултата, след като Сапата този път беше на правилното място и в точното време, за да се пребори за топката и да я насочи във вратата на Милан в 72-ата минута на срещата.

В края на двубоя грешка в отбраната на Милан беше наказана от Алварес, който навлезе в наказателното поле и с диагонален шут с помощта на гредата направи резултата 2:0, а това беше и финалният резултат от тази среща.

Гостите от Милан пропуснаха ситуация в 87-ата минута, когато Кутроне беше близо до гола, но не сполучи.

След тази победа Самп се доближи до Милан, като тимът от Милано е на 5-ото място с 12 точки, а Сампдория е на 6-ото с 11.