Отборът на Наполи разгроми Аталанта с 4:1 в двубой от четвъртия кръг на Серия А. Попаденията за домакините бяха дело на Матео Политано, Виктор Осимен и Ървинг Лозано, който се разписа на два пъти. През втората част Сам Ламерс отбеляза почетно попадение за гостите.

Getty Images
27 снимки

Головата фиеста започна в 23-ата минута, когато Ървинг Лозано не остави шанс на стража на Аталанта и откри резултата.

Четири минути по-късно Марко Спортиело бе принуден отново да вади топката от мрежата си, след като Лозано отново отбеляза от границата на наказателното поле.

След половин час игра резултатът вече бе класически за неаполитанците. Матео Политано изстреля топката от средно разстояние и я заби в десния ъгъл на вратата.

В края на първата част Виктор Осимен овладя топката и шутира силно от дистанция, оформяйки 4:0 за своите с уникално изпълнение.

През втората част Сам Ламерс извърши страхотен пробив и преодоля Давид Оспина с удар в дясната страна на вратата му.

Това обаче бе всичко от Аталанта, който записа първо поражение през този сезон. Наполи пък продължава с победната серия, изключвайки служебната загуба, която неаполитанците записаха заради неявяването си в двубоя с Ювентус.