Кристиано Роналдо не успя да продължи удивителната си серия от по 50 гола в календарна година. След трите си попадения за Ювентус в последните два кръга - един при равенството с Аталанта (2:2) и два при победата над Сампдория (2:1), португалецът завърши 2018-та с 49 гола (в 53 мача).

До момента той бе вкарвал по 50 гола в рамките на календарните 12 месеца от 2011 г. насам. Така нападателят отново не успя да стигне до кота "50" след 2010-та.

Откакто се присъедини към тима на „бианконерите“, Роналдо е реализирал 15 попадения във всички турнири (14 в Серия А и 1 в Шампионска лига). 34 от головете му през 2018-та са с екипите на Реал Мадрид и Португалия.

Роналдо измъкна Юве от загуба при гостуването на Аталанта (2:2) преди няколко дни в Бергамо. Той влезе от пейката след 65 минути игра и вкара за крайното 2:2 само 12 минути по-късно. В последния мач на "бианконерите" за 2018-та Роналдо се разписа на два пъти срещу Самп, но и това не му стигна, за да продължи серия си.

Все пак той вече е лидер при голмайсторите в Серия А - 14 гола, като има един повече от нападателя на Дженоа Кжиштоф Пионтек (13).

Лионел Меси и Герд Мюлер са единствените други двама, вкарвали поне 50 гола в две поредни календарни години. Самият Меси завърши с 51 попадения (в 54 мача) за Барселона и Аржентина 2018-та.

Аржентинецът продължава своя поход с по 50+ гола на година. Геният от Росарио успява да вкара по толкова попадения от 2010-та насам - или в 9 поредни години.