Отборът на Рома спря възхода на Аталанта в италианската Серия А. „Джалоросите“ спечелиха с 4:1 гостуването си в Бергамо. Тами Ейбрахам откри след едва 60 секунди игра, а Николо Дзаниоло отбеляза първия си гол през този сезон в шампионата в средата на полувремето.

Минута преди почивката влезлият в 34-ата минута Муриел стреля, като топката се отклони в тялото на Кристанте и влетя в мрежата на Патрисио за 1:2. Перз второто полувреме „вълците“ реализираха още два гола чрез Смолинг и Ейбрахам, с което спряха устрема на Аталанта към второто място в калчото. Със загубата, бергамаските остават на две точки от втория Милан и една пред Наполи. „Росонерите“ и „партенопеите“ играят утре вечер помежду си.

Gulliver/GettyImages
89 снимки

Още преди да са изминали и 60 секунди, Тами Ейбрахам пое една топка от Дзаниоло и проби през центъра. Не без лека доза шанс, след няколко рикошета топката остана в краката му и той се озова очи в очи с Хуан Мусо. С изстрел с десния крак и пореден лек рикошет топката влетя във вратата на бергамаските.

Няколко минути по-късно Дзаниоло дриблира на скорост през центъра и бе съборен в непосредствена близост до наказателното поле. от пряк свободния удар обаче Верету стреля високо.

В средата на полувремето натискът на домакините почва да дава резултат. Руй Патрисио трябваше да се намесва на няколко пъти, като отрази далечни изстрели на играчи на домакините и пресече няколко изключително опасни центрирания.

В 23-ата минута играчите на Гасперини имаха претенции за игра с ръка на играч на "вълците" в наказателното поле при един ъглов удар, но на повторенията ясно се вижда, че топката се спира в главата на голмайстора Ейбрахам.

Няколко минути след претенциите на "нерадзурите", Рома организира отлична контраатаката на чийто връх се оказа Николо Дзаниоло, който удари за втори път по амбициите на домакините с първия си гол за сезона в Серия А.

Играчите на Гасперини имаха шанс да върнат едно попадение само минута след като резултатът стана 0:2. Толой стреля от въздуха след добре заучено и отиграно положение, но Патрисио бе на мястото си.

Минута преди играчите на двата отбора да се оттеглят за почивка, влезлият едва в 34-ата минута Луис Муриел стреля, топката рикошира в Кристанте и влетя във вратата на Патрисио за 1:2.

Само пет минути след влизането си в игра между двете полувремена, Малиновский стреля опасно от фал, който бе доста встрани от вратата на Патрисио, но принуди португалския вратар да се намеси. Украинският офанзивен футболист отново опита късмета си отдалеч след час игра, но изстрелът му мина встрани от вратата.

В 70-ата минута Аталанта изпълни корнер при който Сапата подаде към Паломино, а бившият защитник на Лудогорец отбеляза от самата голлиния. VAR обаче отмени попадението, заради засада на аржентинския бранител. При повторенията на ситуацията останаха и много сериозни съмнения за игра с ръка на колумбийския нападател.

Три минути след въпросната ситуация Верету центрира добре към Смолинг, който необезпокояван протегна крак и отбеляза третия гол за римляните в тази среща.

При поредно статично положение пред вратата на Патрисио, домакините отново имаха претенции за дузпа, но дори не се стигна до видеопреразгледане. И отново при статична ситуация Миранчук бе изпуснат, но в последния момент Манчини го маркира и предотврати по-сериозна опасност.

Многоходова комбинация на "вълците" стигна до наказателното поле на Аталанта, където с лек рикошет топката попадна на пътя на Тами Ейбрахам, който бе безпощаден с едно докосване.

Аталанта - Рома 1:4

0:1 Тами Ейбрахам 1`

0:2 Николо Дзаниоло 27`

1:2 Браян Кристанте(автогол) 45`

1:3 Крис Смолинг 73`

1:4 Тами Ейбрахам 83`

Аталанта(3-4-2-1): Хуан Мусо - Хосе Паломино, Рафаел Толой, Берат Джимсити (34` - Луис Муриел) - Ханс Хатебур(78`- Давиде Дзапакоста), Ремо Фройлер, Мартен де Руун(жк), Херман Пецела(78`- Йоаким Маеле) - Йосип Иличич(46`- Руслан Малиновский), Марио Пашалич(64`- Алексей Миранчук) - Дуван Сапата

Старши треньор: Джан Пиеро Гасперини

Рома(3-5-2): Руй Патрисио - Джанлука Манчини(жк), Крис Смолинг, Роджър Ибаниес(жк) - Рик Карсдорп, Браян Кристанте, Жордан Верету(90`- Мараш Кюмбула), Хенрих Мхитарян(89` - Рикардо Калафиори), Матиас Виня - Николо Дзаниоло(жк)(69`- Елдор Шомуродов), Тами Ейбрахам(90`- Едоардо Бове)