Лидерът в класирането в Серия А Наполи победи с 2:1 в една от най-тежките визити изобщо през сезона – тази на Аталанта. Всички попадения в Бергамо паднаха през първите 45 минути, като Луукман откри от дузпа за бергамаските, но Осимен и Елмас, заместил по отличен начин Кварацхелия, обърнаха резултата в полза на партенопеите.

С тези три точки южняците, които остават непобедени, вече събират 35 точки – цели осем повече от днешния си съперник, който е втори. Милан е трети с 26, а ако победи Специя по-късно тази вечер, ще измести „нерадзурите“ от втората позиция.

Gulliver/GettyImages
47 снимки

Бергамаските бяха малко по-настъпателни в началото на срещата. В 17-ата минута датската перла на тима Расмус Хойлунд спечели дузпа, която Адемола Луукман реализира без проблеми, за да даде предимство на домакините.

Отговорът на партенопеите обаче не се забави – само четири минути след вкараната от англичанина дузпа, резултатът бе изравнен. Играчите на Наполи разиграха след късо изпълнен ъглов удар и Желински центрира на втора греда, където Осимен се извиси над всички, за да отбележи с глава.

Само 12 минути по-късно „адзурите“ поведоха в резултата на „Гевис Стейдиъм“. Виктор Осимен отново бе главно действащо лице, преборвайки се с бранител в синьо и черно и намирайки Елмас около точката за изпълнение на дузпа. Северномакедонецът си освободи място за шут и направи 1:2 в полза на неаполитанци.

В 55-ата минута голмайсторът за „богинята“ Луукман имаше шанс да изравни, но от чиста позиция не успя да намери рамката на вратата на Наполи.

Десетина минути преди края на срещата Джовани Симеоне пък можеше да даде по-комфортна преднина на лидера във временното класиране, ала от чиста позиция от десет метра стреля в аут.

Аталанта отвърна с удар на Малиновски, но Мерет парира. До края на срещата възпитаниците на Гасперини опитаха да наложат натиск и успяха да натикат гостите в собствената им половина, но до чиста ситуация за изравняване така и не се стигна.