Наполи надигра с 2:0 гостите от Сасуоло и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия. Победата за тима от Неапол донесоха головете на Милик и Руис.

Наполи започна устремно мача и създаде истинска вихрушка от положения пред вратата на съперника като в 15-ата минута Милик съумя да се разпише във вратата на съперника за 1:0.

Сасуоло вкара топката в мрежата на Наполи в 35-ата минута, но попадението на Локатели беше отменено след ВАР.

В 74-ата минута авторът на първия гол за "небесносините" Аркадиуш Милик асистира на Руис, който направи резултата 2:0 и реши крайния победител от двубоя.

Гостите от Сасуоло създадоха интересен момент пред Оспина в 87-ата минута, но ударът на Локатели не успя да затрудни вратаря на Наполи и така тимът е вече 1/4-финалист в турнира за Купата на Италия.

В понеделник ще се изиграят още две срещи в турнира за купата на Италия. Каляри посреща Аталанта, докато Рома е домакин на третодивизионния Виртус Ентела.