Вратарят на Наполи Давид Оспина е показал добри резултати на компютърната томография, през която преминал заради тежкия удар в главата, който понесе по време на шампионатния мач срещу Удинезе (4:2) в неделя. Резултатите на колумбиеца са отлични и макар той да не е губил съзнание след него, както се вярваше поначало, е показал признаци на хипотензивна криза.

Само няколко минути след началото на срещата Оспина трябваше да получи лекарска помощ след сблъсък с Игнасио Пусето. Около 40 минути по-късно Оспина получи припадък и изглеждаше, че едва се държи в съзнание. Стражът моментално бе закаран в болница само на километър от стадиона и премина щателни изследвания.

Впоследствие Наполи отрече твърденията, че 30-годишният колумбиец е загубил съзнание, но призна за хипотензивната криза. Тя се характеризира с понижение на кръвното налягане до степен, че мозъка, бъбреците и други жизненоважни органи не получават достатъчно кръв, за да функционират както трябва.

Вратарят Давид Оспина получава подкрепа от съотборниците си, март 2019.

източник: Gulliver/Getty Images