Отборът на Наполи победи Емполи с 3:2 в мач от 1/8-финалната фаза на Купата на Италия и продължава напред в турнира. Двата отбора постоянно си разменяха голове, докато Андреа Петаня не донесе победата на домакините.

Getty Images
23 снимки

Още в седмата минута Наполи пропиля страхотен шанс да открие резултата, след като ударът на Ирвинг Лосано бе отразен от Джакопо Фурлан.

Все пак Джовани Ди Лоренцо изведе домакините напред в 18-ата минута. След половин час игра обаче Недим Байрами възстанови равенството.

Само 5 минути по-късно Ирвинг Лосано се разписа и отново върна аванса на своя тим.

През втората част Байрами се разписа повторно със страхотен удар от границата на наказателното поле и направи драмата пълна.

В крайна сметка Наполи излезе краен победител, след като в 77-ата минута Андреа Петаня бе на точното място в точното време, за да овладее отбита топка и да я изстреля във вратата на Емполи.

Така момчетата на Дженаро Гатузо продължават напред и очакват победителя от двойката Рома - Специя.