Отборът на Наполи се наложи с минималното 1:0 над Болоня в мач от седмия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение в срещата бе дело на Виктор Осимен.

Getty Images
12 снимки

Първата по-добра възможност в срещата бе превърната в гол. В 23-ата минута Ирвинг Лосано демонстрира прекрасна техника и с красиво прехвърлящо центриране намери Виктор Осимен, който откри резултата.

В началото на втората част Калиду Кулибали отбеляза второ попадение за неаполитанците, но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка при атаката.

Болоня отвърна с хубав удар на Родриго Паласио, но един от защитниците блокира опита му.

В края на срещата домакините се активизираха, но без успех.

Така Наполи се изкачи до третата позиция и вече има 14 точки, а Болоня от своя страна е едва 14-и с 6 пункта в актива си.