Отборът на Милан успя да излъже Дженоа и го победи с 2:1 като домакин в първа среща от неделната програма на 31-ия кръг в италианската Серия А. Анте Ребич откри в 13-ата, но Матиа Дестро изравни в 37-ата минута. Джанлука Скамака си отбеляза автогол в 68-ата минута, с което дари "росонерите" с победата и трите точки.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Срещата предложи много емоции, като домакините пропуснаха редица положения, особено през втората част. На почивката резултатът беше равен, но през втората част "росонерите" вдигнаха оборите и можеха спокойно да стигнат до няколко попадения. В край сметка падна само един гол, и то автогол, а в края възпитаниците на Стефано Пиоли трябваше да потреперят за крехкия си аванс.

С този усех Милан вече има 66 точки и остава на втората позиция, но изостава със седем от лидера и градски съперник Интер, който по-късно тази вечер гостува на Наполи. Дженоа пък е 14-и с 32 точки. В следващия кръг "росонерите" приемат Сасуоло, докато "грифоните" домакинстват на Беневенто.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Домакините започнаха по-активно двубоя, като владееха повече топката и се бяха настанили в половината на своя съперник. Първият удар към една от двете врати дойде в петата минута, когато Тео Ернандес шутира от границата на наказателното поле, но доста неточно.

Милан продължи да играе по-добре и успя да открие резултата в 13-ата минута с първия си точен удар. Ернандес стреля от пряк свободен удар пред наказателното поле, но право в стената. Топката обаче рикошира и попадна на крака на Анте Ребич, който с чудесен удар от въздуха пред пеналтерията намери левия ъгъл на вратата на Дженоа за 1:0.

В 19-ата минута "росонерите" можехада вкарат и втори гол, след като Рафаел Леао бе изведен отлично отдясно в наказтелното поле, но се подхлъзна и не отправи хубав изстрел към вратата. Топката бе насочена право в обсега на вратаря Матиа Перин, който спаси.

В следващите минути гостите поеха малко повече контрола върху топката, но опасностипред Донарума липсваха.

В 32-ата Милан Бадел стреля от дистанция, но покрай вратата.

Пет минути по-късно обаче „грифоните“ изравниха след статично положение. Миха Зайч центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Фикайо Томори изпусна от опеката си Матиа Дестро, а нападателят засече топката с глава във вратата на Донарума за 1:1.

Минута след попадението Франк Кесие шутира, но прати топката над вратата.

В 44-ата Алексис Салемакерс отправи техничен удар, който обаче бе блокиран и „росонерите“ стигнаха само до корнер.

Три минути след началото на втората част домакините можеха отново да излязат напред в резултата, но сериозен пропуск направи Ребич. Пиер Калулу и Алексис Салемакерс разиграха отлично отдясно, след което младият краен бранител влезе в наказателното поле и пусна пас за Ребич. Хърватинът обаче не успя да нанесе добър изстрел от около 9-10 метра и прати топката високо над вратата.

В следващата атака на „грифоните“ Дестро стреля с глава, но право в ръцете на вратаря Донарума.

В 55-ата минута Хакан Чалханоолу шутира силно, но покрай вратата на Перин. Секунди след това удар отправи и Франк Кесие, но и той не беше точен с мерника си.

В 58-ата резервата за Дженоа Марко Пяца стреля технично удар, но в аут.

Милан отново беше близо до пападение в 61-ата минута, когато Симон Кяер надскочи двама играчи на Дженоа в наказателното поле и засече с глава центриране от корнер, но топката премина покрай дясната греда на Перин.

Малко след това Стефано Пиоли извърши тройна смяна в своя тим. На терена се появиха Диого Далот, Марио Манджукич и Браим Диас, които замениха Пиер Калулу, Рафаел Леао и Алексис Салемакерс.

В 66-ата минута Исмаел Бенасер шутира от разстояние, но топката излезе в корнер.

Натискът на „росонерите“ даде резултат в 68-ата минута, когато отново поведоха, но не и без доза късмет. След центриране от корнер Марио Манджукич скочи и опита да играе с глава, но неуспешно. Топката обаче се отклони от гърба на Джанлука Скамака и попадна във вратата на „замръзналия“ Перин – 2:1.

В 74-ата минута Сандро Тонали също се появи в игра, като замени Исмаел Бенасер.

Веднага след това Ребич бе близо до това да прати топката за трети път във вратата на Перин, след като засече по нестандартен начин центриране отдясно на далечната греда, но "каратиският" му удар от въздуха бе уловен от стража на гостите.

В 86-ата минута грешка на Донарума замалко не коства победата на Милан. Вратарят изпусна топката при центриране, което доведе до удари на Андреа Мазиело и Валон Бехрами, които обаче бяха изчистени героично от голлинията от Симеон Кяер и Фикайо Томори.

До края на срещата домакините ударжаха авана си и се поздравиха с трите точки.

FT | МИЛАН - ДЖЕНОА 2:1

1:0 Анте Ребич 13'

1:1 Матиа Дестро 37'

2:1 Джанлука Скамака (автогол) 68'

Стартови състави на двата отбора:

МИЛАН (4-2-3-1): 99. Джанлуиджи Донарума – 20. Пиер Калулу, 24. Симон Кяер, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес – 79. Франк Кесие ), 4. Исмаел Бенасер – 56. Алексис Салемакерс, 10. Хакан Чалханоолу, 12. Анте Ребич – 17. Рафаел Леао

Старши треньор: Стефано Пиоли

ДЖЕНОА (3-5-2): 1. Матиа Перин – 55. Андреа Масиело, 21. Иван Радованович, 5. Едоардо Голданига – 29. Франческо Касата, 20. Кевин Строотман, 47. Милан Бадел, 16. Миха Зайч, 18. Паоло Гилионе – 23. Матиа Дестро, 9. Джанлука Скамака

Старши треньор: Давиде Балардини