Ювентус победи Каляри с 3:1 в мач от 27-ия кръг на Серия А. С хеттрик за "бианконерите" се отличи звездата Кристиано Роналдо. Португалецът(10) откри резултата след точен изстрел с глава, а в 26-ата минута удвои от дузпа. Шест минути по-късно нападателят оформи своя хетрик след красив изстрел. През втората част домакините притиснаха съперника си и Джовани Симеоне (61) успя да върне едно попадение, но това не бе достатъчно и шампионите спечелиха ценни три точки.

По този начин Ювентус се доближи на точка от втория Милан, който по-късно днес ще се изправи срещу Наполи. От своя страна Каляри е точно над чертата с 22 точки.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Двата тима стартираха във високо темпо и опитаха да организират бързи атаки. В 3-ата минута Деян Кулушевски опита изстрел към вратата на Алесио Краньо, но ударът му бе блокиран. Веднага след това домакините организираха опасно нападение, но Раджа Наинголан не намери целта.

В 10-ата минута "бианконерите" откриха резултата. Хуан Куадрадо центрира от ъглов удар, а Кристиано Роналдо бе над всички и с глава реализира в средата на вратата.

Три минути по-късно португалецът получи жълт картон, след като грубо влезе в тялото на вратаря Алесио Краньо при спорна топка в наказателното поле.

Домакините опитаха да пренесат играта в поливната на гостите, но добре подредената защита пред Войчех Шчесни се справи с натиска. В 21-ата минута Алваро Мората бе изведен на отлична позиция. Нападателят остана очи в очи с АЛесио Краньо, но стреля в тялото на вратаря.

Каляри реагира мигновено. Домакините организираха бързо нападение. Раджа Наинголан опита изстрел от дистанция, но топката премина покрай десния страничен стълб.

В 25-ата минута Алваро Мората изведе Кристиано Роналдо зад гърба на защитата. Португалецът стигна първи до топката, след което бе фаулиран от Алесио Краньо и главният съдия Джанпаоло Калаврезе посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и с изстрел в средата удвои преднината на гостите.

Опитите на Каляри да превземат вратата на "бианконерите" не водеха до опасности пред Войчех Шчесни. Но това даваше възможност за Ювентус да организира бързи контраатаки. При една от тях в 32-ата минута Федерико Киеза проби по левия фланг, след което подаде към Кристиано Роналдо. Португалецът овладя и с изстрел в горния десен ъгъл оформи своя хеттрик.

Това е втори хеттрик на Кристиано Роналдо с екипа на Ювентус. Любопитното е, че първият му отново бе срещу Каляри, при победата с 4:0 в Торино. Португалецът се разписа за първи път и в Сардиния, като това бе единственият стадион до момента, на който не бе отбелязввал попадение.

В 41-ата минута Разван Марин отправи опасен изстрел от пряк свободен удар, но в обсега на Войчех Шчесни и полският вратар улови.

В началото на втората част Каляри поиска дузпа за игра с ръка на Хуан Куадрадо, но главният съдия Джанпаоло Калаврезе посочи играта да продължи, след като колумбиецът игра първо с глава, а след това топката срещна дясната му ръка.

Последваха минути на битка в средата на терена, което не водеше до опасности пред една от двете врати. В 56-ата минута това се наруши, след като Алфред Дънкан отправи плътен изстрел от пряк свободен удар, който принуди Вочех Шчесни да избива в ъглов удар. Две минути по-късно полякът отново се намеси решително след изстрел от дистанция на Габриеле Дзапа.

В 61-ата минута натискът на Каляри даде резултат. Габриеле Дзапа бе изведен в наказателното поле, след което подаде около точката на дузпата, където Джовани Симеоне засече в долния десен ъгъл.

Минута след инкасираното попадение Кристиано Роналдо опита да реализира четвърто попадение, но изстрелът му премина над вратата.

Домакините продължиха да притискат съперника си и го принудиха да се прибере в собствената си половина. В 70-ата минута при една от редките си атаки през втората част гостите имаха шанс да реализират нов гол. Хуан Куадрадо центрира остро по земя в наказателното поле, но Федерико Киеза не успя да засече топката в мрежата.

Пет минути по-късно Хуан Куадрадо отново центрира в наказателното поле, където Кристиано Роналдо свали към Адриен Рабио, но ударът на французина бе блокиран от защитник на домакините и топката излезе в ъглов удар.

В 86-ата минута Каляри бе близо до втори гол във вратата на Войчех Шчесни, но изстрелът на Гастон Перейро премина покрай десния страничен стълб. Три минути по-късно отново халфът на домакините застраши полския страж, но този път стражът улови удара му от дистанция.

Дълбоко в добавеното време Кристиано Роналдо бе изведен сам срещу Алесио Краньо, но португалецът стреля над вратата, а това бе и последното действие в мача.

КАЛЯРИ - ЮВЕНТУС 1:3

0:1 Кр. Риналдо 10'

0:2 Кр. Роналдо 26'-д.

0:3 Кр. РОналдо 32'

1:3 Симеоне 61'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

КАЛЯРИ: Алесио Краньо, Лука Чепители, Диего Годин, Даниеле Ругани, Алфред Дънкан, Раджа Наинголан, Разван Марин, Нахитан Нандес, Габриеле Дзапа, Жоао Педро Джовани Симеоне

Треньор: Леонардо Семпличи

ЮВЕНТУС: Войчех Шчесни, Хуан Куадрадо, Джорджо Киелини, Матайс де Лихт, Алекс Сандро, Данило, Адриен Рабио, Деян Кулушевски, Федерико Киеза, Кристиано Роналдо, Алваро Мората