Интер разби Салернитана с 5:0 в първи двубой от 28-ия кръг на Серия А. "Нерадзурите" откриха резултата в 23-ата минута чрез Лаутаро Мартинес, а пет минути аржентинецът с втория си гол удвои преднината на тима си. В началото на втората част нападателят оформи своя хеттрик. Малко по-късно Един Джеко (64) реализира и четвърти гол във вратата на гостите, след което оформи крайния резултат с второто си попадение в двубоя.

Gulliver/GettyImages
44 снимки

"Нерадзурите" стартираха агресивно двубоя и в 3-ата минута Лаутаро Мартинес опита самостоятелен пробив, но защитник на гостите го спря. Възпитаниците на Давиде Никола отговориха в следващата минута, когато Милан Джурич намери Симоне Верди на добра позиция, след което крилото отправи изстрел, но топката премина над вратата.

Домакините опитаха да задържат топката и да организират постепенни атаки. Гостите отново застрашиха вратата на Самир Ханданович чрез Симоне Верди, но този път изстрелите му бяха блокирани.

Интер притисна съперника си, но Салернитана стоеше добре подреден в половината си. В 17-ата минута Милан Шкриняр опита да изостри атаката с остро центриране, но Луиджи Сепе пресече подаването му.

Две минути по-късно Лаутаро Мартинес бе изведен в наказателното поле, след което овладя и мигновено стреля, но топката срещна напречната греда.

В 23-ата минута "нерадзурите" откриха резултата. Николо Барела задържаа отлично, след което подаде към Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Аржентинецът овладя и с изстрел в долния десен ъгъл реализира.

Четири минути по-късно отново нападателят на домакините бе в основата на опасността пред вратата на гостите, но този път изстрелът му бе отразен решително от Луиджи Сепе.

В 31-ата минута защитникът на Салернитана се намеси великолепно, избивайки топката пред нахлуващия Дензел Дъмфрис. Веднага след тази ситуация Самир Ханданович изби решително в корнер изстрел на Симоне Верди в близкия ъгъл.

Пет минути по-късно Лаутаро Мартинес овладя в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но защитник на гостите изби в ъглов удар.

В 40-ата минута Интер удвои преднината си. Отново Николо Барела изведе отлично Лаутаро Мартинес в наказателното поле, а аржентинецът с изстрел в близкия ъгъл реализира.

Гостите имаха възможност да намалят резултата пет минути след началото на второто полувреме, но изстрелът на Милан Джурич в наказателното поле бе блокиран.

В 56-ата минута Лаутаро Мартинес оформи своя хеттрик. Един Джеко получи на десния фланг, след което с великолепен успореден пас на голлинията намери аржентинеца, който отблизо засече в мрежата.

В 64-ата минута "нерадзурите" реализираха и четвърто попадение. Домакините организираха постепенна атака, която завърши с отлично подаване на Робин Госенс към Един Джеко в малкия пеналт, където нападателят отблизо реализира.

Веднага след попадението отново нидерландецът центрира остро в наказателното поле, но този път нямаше негов съотборник, който да засече топката.

В 67-ата минута Един Джеко реализира и второто си попадение в мача. Босненският нападател засече великолепно подаване по земя на Дензел Дъмфрис.

Десет минути по-късно Хоакин Кореа можеше също да достигне до попадение, но изстрелът му премина покрай вратата. Малко след това нападателят бе изведен от Лаутаро в наказателното поле, но не успя да преодолее Луиджи Сепе, а след това при добавката Мартинес стреля над вратата.

ИНТЕР - САЛЕРНИТАНА 5:0

1:0 Лаутаро Мартинес 23'

2:0 Лаутаро Мартинес 40'

3:0 Лаутаро Мартинес 56'

4:0 Един Джеко 64'

5:0 Един Джеко 67'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Самир Ханданович, Милан Шкриняр, Щефан де Фрай, Алесандро Бастони, Марсело Брозович, Николо Барела, Матео Дармиан, Дензел Дъмфрис, Лаутаро Мартинес, Един Джеко

Треньор: Симоне Индзаги

САЛЕРНИТАНА: Луиджи Сепе, Паскуале Мацоки, Раду Драгошин, Федерико Фацио, Лука Раниери, Ласана Кулибали, Едерсон, Григорис Кастанос, Лис Мусе, Симоне Верди, Милан Джурич