Аталанта и Ювентус завършиха при резултат 1:1 на "Гевис Стейдиъм" в Бергамо в мач от 25-ия кръг на италианската Серия А. Влезлият като резерва Руслан Малиновский вкара страхотен гол с мощен удар от фал, а в добавеното време на срещата Данило изравни с глава след изпълнение на корнер. С равенството "бианконерите" остават на четвъртата позиция с 46 точки, докато "нерадзурите" са точка зад тях. Два пункта зад тима на Гасперини е Лацио, който вчера разби Болоня. Още два зад "бианкочелеститите" пък е техния градски съперник Рома, който едва съумя да вземе точка срещу Сасуоло.

Gulliver/GettyImages
74 снимки

Още в третата минута Душан Влахович стреля опасно и затрудни максимално Спортиело, но италианският страж успя да избие в ъглов удар. Малко след изминаването на 10 минути игра отново сръбският таран бе главно действащо лице в наказателното поле на домакините, но този му удар бе неточен. Две минути след положението на сърбина, Юве изгради добра контра, в чийто край Дибала стреля на сантиметри от дясната греда на Спортиело.

В средата на полувремето след едно изпълнение на ъглов удар и лошо отклонена топка, Де Роон остана непокрит само на няколко метра от вратата на Шчесни, но изстрелът му с левия кракпремина високо над напречната греда. Малко след шанса пред Де Руун, Коопмайнерс се откъсна сам срещу Шчесни и бе съборен, като останаха съмнения за червен картон на поляка, но главният арбитър Мариани не бе повикан на ВАР. В продължението на атаката, започнала с дългия пас към нидерландския халф, Муриел на полупразна врата не успя да намери добре топката и пропиля страхотен шанс за "неровердите".

Две минути преди почивката домакините развиха страхотна контра, но Бога показа егоизъм и стреля право в тялото на Де Лихт. 30 секунди по-късно отново котдивоареца не подаде на свой съотборник и пак бившият играч на Аякс го спря по чудесен начин в наказателното поле на торинци.

БГНЕС
34 снимки

Само 90 секунди след началото на второто полувреме Дзапакоста стреля чудесно в долния ляв ъгъл, но Шчесни показа страхотен рефлекс. Минути по-късно Влахович за пореден път опита да изненада Спортиело, но италианецът бе на висота, въпреки тежкия удар на бившия играч на Фиорентина. Рабио също опита удар от границата на наказателното, но кълбото профуча покрай лявата греда на домакинската врата.

В средата на полувремето, след няколко мудни минути, Бога опита удар, но изпълнението му не бе особено качествено и изстрелът се превърна в успореден на голлинията пас, който за малко да бъде засечен от Коопмайнерс. Минута по-късно Джимсити за малко да си вкара автогол, след лошо изчистване с глава при корнер изпълнен от Де Шильо.

След като сам спечели фал при контраатака и изкара жълт картон на Де Лихт, Руслан Малиновский сам се нагърби с изпълнението. При свободния удар топката му бе "чукната" от Фройлер и украинецът с бомбен удар не остави никакъв шанс на Войчех Шчесни.

Минути след попадението "нерадзурите" имаха нов шанс да вкарат, след като голмайсторът Малиновский намери добре Хатебур, но нидерландецът от около два метра нацели греда.

Във втората минута на добавеното време Пауло Дибала центрира от корнер, а Данило се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата.

FT / Аталанта - Ювентус 1:1

1:0 Руслан Малиновский 76`(ф)

1:1 Данило 92`

Аталанта: Марко Спортиело, Рафаел Толой, Мерих Демирал, Берат Джимсити(ж.к.), Ханс Хатебур(ж.к.), Теун Коопмайнерс, Мартен Де Роон, Ремо Фройлер, Давиде Дзапакоста(60` - Йоаким Маеле), Жереми Бога(91` - Марио Пашалич), Луис Муриел(60` - Руслан Малиновский)

Старши треньор: Джан Пиеро Гасперини

Ювентус: Войчех Шчесни, Матиа Де Шильо, Матайс де Лихт(ж.к.), Леонардо Бонучи(79` - Хуан Куадрадо), Данило(ж.к.), Уестън МакКени(81` - Мойс Кийн), Адриен Рабио(86` - Марли Аке), Мануел Локатели, Пауло Дибала, Алваро Мората(86` - Артур), Душан Влахович(ж.к.)

Старши треньор: Масимилиано Алегри

Съдия: Маурицио Мариани