Милан победи с 1:0 в гостуването си на Сампдория в мач от първия кръг на Серия А за сезон 2021/2022. Победното попадение отбеляза Браим Диас в 9-ата минута след асистенция на Давиде Калабрия.

В петата минута Фабио Куалярела засече от място с глава след корнер, но в аут.

При ответната атака Майк Майнан изведе Рафа Леао с далечен пас по лявото крило, португалецът отправи изключително силен изстрел по диагонала, но Аудеро спаси.

В 9-ата минута Давиде Калабрия открадна на десния фланг топката, напредна до аутлинията, където продължи пътя ѝ към непокрития в наказателното поле Браим Диас, който с прецизен удар по земя подпали ръкавиците на Емил Аудеро, откривайки резултата за 0:1.

4 минути след това Антонио Кадрева отговори с диагонален шут към десния ъгъл, ала мерникът му изневери.

Маноло Габиадини изпълни пряк свободен удар в 17-ата минута, но Майнан внимаваше и изби в корнер, след който обаче не произлезе нищо.

В 62-ата минута Калабрия напредна през центъра и шутира силно с левия крак, но малко встрани.

Анте Ребич бе на косъм да удвои преднината на Милан в третата минута на добавеното време, но ударът му към долния ляв ъгъл профуча на сантиметри покрай лявата греда.

Сампдория (4-2-3-1): 1. Емил Аудеро, 2. Мортен Торсби, 3. Томасо Аугело, 6. Албин Екдал, 15. Омар Коли, 22. Мая Йошида, 23. Маноло Габиадини, 24. Бартош Бережински, 27. Фабио Куалярела, 38. Микел Дамсгор, 87. Антонио Кандрева

Старши треньор: Роберто Даверса

Милан (4-2-3-1): 16. Майк Майнан, 2. Давиде Калабрия, 24. Симон Кяер, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес, 8. Сандро Тонали, 33. Раде Крунич, 56. Алексис Салемакерс, 10. Браим Диас, 17. Рафаел Леао, 9. Оливие Жиру

Старши треньор: Стефано Пиоли

Стадион: "Луиджи Ферарис"

Главен съдия: Михаел Фабри