Милан успя да постигне ключова победа в дербито с Рома, надделявайки с резултат 3:1 в едно от дербитата на 20-ия кръг в италианската Серия А. Оливие Жиру откри резултата от дузпа в 8-а минута, а Жуниор Месиас удвои в 17-а минута. Тами Ейбрахам върна надеждите на гостите в последните минути на полувремето. Рома остана с 10 души след червен картон на Рик Карсдорп, а в 81-а минута Рафаел Леао оформи крайното 3:1. В последните секунди и Джанлука Манчини си изкара червен картон за гостите, а Златан Ибрахимович изпусна дузпа.

29 снимки

"Росонерите" започнаха мача с натиск и в четвъртата минута след изпълнение на корнер Ернандес нанесе опасен удар от разстояние, който беше отразен от Руи Патрисио. Оказа се обаче, че при тази ситуация Ейбрахам се опитал да избие топката с ръка и така след дълго преглеждане с ВАР съдията даде дузпа за домакините. Жиру се зае с изпълнението и хладнокръвно го оползотвори за 1:0.

Вдъхновеното представяне на Милан продължи и в 17-а минута Оливие Жиру нацели гредата, пропускайки отличен шанс. Само секунди по-късно Жуниор Месиас обаче не направи никаква грешка при добавката и хвърли феновете на "Сан Сиро" на крака за 2:0.

Десет минути по-късно Жиру отново се озова на стрелкова позиция, но бранител спря мощния му изстрел. Рома обаче продължаваше да е напълно безидеен на терена. Тео Ернандес също пробва мерника си отдалеч минути по-късно, но неточно.

В последните минути на мача "римляните" успяха да живнат. В 40-а минута Николо Дзаниоло намери главата на Тами Ейбрахам, който накара Менян да направи брилянтно спасяване. Секунди по-късно, след ъглов удар и разбъркване, английският стрелец се оказа най-съобразителен и вкара за 2:1.

Домакините започнаха втората част вдъхновено, като в 51-ата минута Диас разтресе напречната греда на противниковата врата с шут от голямо разстояние. Рома обаче съшо даде сигнал, че няма да се откаже толкова лесно и в 62-а минута Майк Менян отрази мощен удар отдалеч на Жордан Верету.

В 68-а минута Жуниор Месиас също опита от над 20 метра, но далеч от целта. Шест минути по-късно ситуацията за гостите се влоши, след като Рик Карсдорп си изкара втори жълт и съответно червен картон.

Финалният пирон в ковчега на "вълците" беше забит в 81-а минута. Резервата Златан Ибрахимович гърдира по изумителен начин към нахлуващия от втора позиция Рафаел Леао, а крилото не направи никаква грешка сам срещу Руи Патрисио за 3:1.

В последните секунди и Джанлука Манчини си изкара червен картон за гостите, а Златан Ибрахимович изпусна дузпа, оставяйки загубата на гостите една идея по-почетна.

Милан - Рома 3:1

1:0 - Оливие Жиру (8, дузпа)

2:0 - Жуниор Месиас (17)

2:1 - Тами Ейбрахам (41)

3:1 - Рафаел Леао (81)

Ето и съставите на двата отбора:

МИЛАН (4-2-3-1): Майк Менян – Алесандро Флоренци, Пиер Калюлю, Матео Габия, 19. Тео Ернандес – Сандро Тонали, Раде Крунич – Алексис Салемакерс, 10. Браим Диас, Месиас – Оливие Жиру

Старши треньор: Стефано Пиоли

РОМА (3-4-2-1): 1. Руи Патрисио – 3. Рожер Ибанйес, 6. Крис Смолинг, 23. Джанлука Манчини – 5. Матиас Виня, 17. Жордан Верету, Хенрих Михтарян, 2. Рик Карсдорп – 7. Лоренцо Пелегрини, 22. Николо Дзаниоло – 9. Тами Ейбрахам