Отборът на Венеция допусна загуба от гостуващя тим на Милан с резултат 0:3 в първи сблъсък от 21-ия кръг на италианската Серия А. Златан Ибрахимович откри още във втората, а Тео Ернандес удвои в 48-ата минута. Отново Ернандес направи класиката в 59-ата минута от дузпа, с което оформи и крайния резултат. При ситуацията с наказателния удар Михаел Свобода пък си изкара директен червен картон, с което остави домакините с 10 души.

Gulliver/GettyImages
40 снимки

"Росонерите" не оставиха съмнение в превъзходството си и бяха господари на терена през цялата среща, като пропуснаха още няколко отлични възможности да запишат още по-изразителна победа.

С този успех Милан се изкачи, поне временно, начело в класирането с актив от 48 точки, с две повече от шампиона Интер, който обаче вече има два мача по-малко. Венеция остава на 16-о място със 17 точки, с четири повече от опасната зона.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Наставникът на Стефано Пиоли, за когото това беше мач номер 400 в италианския елит, бе направил три промени в състава си след победата с 3:1 над Рома в четвъртък. Вратарят Майк Менян и защитата пред него останаха непроменени. В халфовата линия като започна Тиемуе Бакайоко на мястото на Раде Крунич. Жуниор Месиас пък отстъпи мястото си на Рафаел Леао, който атакуваше по левия фланг. На върха на атаката действаше Златан Ибрахимович, който замени Оливие Жиру. Домакините пък разчитаха на Матия Араму, Давид Окереке и Тома Анри в предни позиции.

Новаците в елита пък заложиха на Матия Араму, Давид Окереке и Тома Анри в предни позиции.

Гостите от Милано стартираха ударно срещата и поведоха в резултата още във втората минута, когато Рафаел Леао проби в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас, където Златан Ибрахимович се беше позиционирал перфектно и необезпокояван реализира – 0:1.

„Росонерите“ имаха нов шанс в седмата минута, когато Леао получи отляво в наказателното поле стреля в близкия ъгъл, но вратарят Серхио Ромеро изби в корнер.

Минута след това капитанът Тео Ернандес стреля от воле извън наказателното поле, но над вратата.

В следващите минути Милан продължи да владее повече топката, но до нови опасности пред Ромеро не се стигаше.

В 28-ата минута гостите имаха две отлични ситуации за второ попадение, след като вдигнаха оборотите отново. Ернандес стреля директно от опасен свободен удар пред наказателното поле, но Ромеро изби над гредата в корнер. След това капитанът на "росонерите" изпълни късо ъгловия удар за Алесандро Флоренци, който стреля силно и технично с десния крак от дистанция, но отново аржентинският страж отново се намеси и изчисти над гредата в нов корнер.

В 39-ата минута Итън Ампаду стреля с глава, но над вратата, а малко след това същото направи и Тома Анри.

Четири минути преди края на първата част активният Леао стреля от дистанция, но се получи рикошет и бе уловена лесно от Ромеро.

За началото на второто полувреме Стефано Пиоли пусна в игра Жуниор Месиас на мястото на неубедителния Алексис Салемакерс.

„Росонерите“ не се бавиха и стигнаха до втори отново много бързо след началото. В 48-ата минута Тео Ернандес влезе в наказателното поле отляво и стреля от малък ъгъл, а топката премина покрай Ромеро за 0:2.

Четири минути по-късно Венеция можеше да получи дузпа за игра с ръка на Пиер Калюлю, но системата ВАР отсъди, че няма основания да бъде отсъден наказателен удар.

За сметка на това Милан отбеляза трети гол в 58-ата минута, когато свой ред получиха право да изпълнят дузпа. Михаел Свобода сгреши с паса пред собственото си наказателното поле, което даде шанс на Ибрахимович да открадне топката, да влезе отдясно в пеналтерията и да стреля, но беше блокиран. Топката обаче отиде попадна в Ернандес, който щеше да се разпише, но именно Свобода спря топката с ръка пред голлинията. Съдията показа директен червен картон за защитника и наказателен удар за гостите. Самият Ернандес се зае с изпълнението и реализира втория си гол в мача – 0:3.

В 71-ата минута резервата на Венеция Домен Църнигой стреля от дистанция, който обаче беше уловен от Майк Менян.

Три минути по-късно Ернандес падна в наказателното поле и поиска нова дузпа, но този път съдията подмина ситуацията.

До края на срещата Милан контролираше спокойно събитията на терена, а домакините се затрудняваха да организират нещо по-интересно, особено с човек по-малко на терена.

FT | ВЕНЕЦИЯ – МИЛАН  0:3

0:1 Златан Ибрахимович 2'

0:2 Тео Ернандес 48'

0:3 Тео Ернандес (дузпа) 59'

Червен картон: Михаел Свобода (Венеция) 58'

Стартови състави на двата отбора:

ВЕНЕЦИЯ (4-3-1-2): 88. Серхио Ромеро – 7. Паскал Мазороки, 30. Михаел Свобода ч.к., 32. Пиетро Чекарони (к) ж.к., 55. Ридгесиано Хапс – 21. Михаел Кюзанс, 44. Итан Емпаду, 27. Джанлука Бусио – 10. Матия Арум, 14. Тома Анри, 77. Давид Окереке

Старши треньор: Паоло Занети

МИЛАН (4-2-3-1): 16. Майк Менян – 19. Тео Ернандес (к) ⚽ ⚽, 6. Матео Габия ж.к., 20. Пиер Калулу, 25. Алесандро Флоренци – 41. Тиемуе Бакайоко, 8. Сандро Тонали ж.к. – 17. Рафаел Леао, 10. Браим Диас, 56. Алексис Салемакерс ж.к. – 11. Златан Ибрахимович ⚽