Милан не успя да победи Болоня и завърши при резултат 2:2 в мач от 22-ия кръг от Серия А. "Росонерите" пропиляха и две дузпи.

Болоня откри резултата в 29-а минута, когато се стигна до разбъркване и удар на Джошуа Зиркзе, който от малък ъгъл прекара топката преез краката на Менян.

В 42-та минута Жиру пропусна спорно отсъдена дузпа, но домакините стигнаха до гол малко по-късно.

В края на първото полувреме Калабрия подаде остро към Лофтъс-Чийк и той успя с едно докосване да изравни резултата.

През втората част Милан пропусна нова дузпа, след като Тео Ернандес нацели градата, но това отново мотивира футболистите на Пиоли.

В 83-а минута пак Рубен Лофтъс-Чийк бе герой след хубаво центриране на Флоренци и гол с глава за 2:1.

Всичко изглеждаше, че е решено, но Болоня спечели дузпа в добавеното време.

Резервата Рикардо Орсолини се нагърби с не леката задача, но остана хладнокръвен и оформи крайното 2:2.

Gulliver/GettyImages
4 снимки

Първите 10 минути минаха без опасности пред двете врати. Двата отбора бяха сравнително равностойни и си разменяха постепенни атаки.

Едва след 20 минути игра домакините създадоха опасно положение. "Росонерите" развиха чудесна атака, която завърши с удар, на Леао, но Скорупски се намеси.

Болоня откри резултата в 29-а минута! В наказателното поле на Милан се стигна до поредица от шутове, но в крайна сметка Джошуа Зиркзе от малък ъгъл порази целта.

В 42-та минута Милан получи правото да изпълни дузпа, въпреки сериозните претенции на футболистите на Болоня, че такава няма. жиру застана зад топкта, но Скорупски успя да спаси.

Три минути по-късно Калабрия се включи в атака и подаде остро към Рубен Лофтъс-Чийк, който засече топката в мрежата - 1:1.

В началото на втората част Зиркзе получи златен шанс, но от близка дистанция стреля над гредата.

В 65-а минута Тияни Райндерс отправи много добре насочен удар, който се спря в сглобката на вратата и го лиши от красиво попадение.

В 74-та минута Рафаел Леао спечели втора дузпа за Милан. Този път зад топката застана Тео Ернандес, който уцели гредата, топката се върна при него и след шпагат на противников футболист попадна в мрежата. Попадението обаче бе зачететно, зашото след удар от точката в гредата,, изпълнителят няма право да докосва топката.

Това отново подейства стимулиращо за "росонерите" и те все пак стигнаха до втори гол. Отново атака в дясно позволи на Флоренци да центрира, а в наказателното поле пак Лофтъс-Чийк се оказа на точното място и след мощен отскок и удар с глава реализира втория си гол в мача.

В добавеното време все пак Болоня изравни. ВАР отсъди дузпа в полза на гостите, а резервата Рикардо Орсолини реализира за крайното 2:2.

FT Милан - Болоня 2:2

0:1 Джошуа Зиркзе 29'

1:1 Рубен Лофтъс-Чийк 45'

2:1 Рубен Лофтъс-Чийк 83'

2:2 Рикардо Орсолини 90'+2'

Стартови състави:

Милан: 16. Менян, 2. Калабрия, 24. Кяер, 46. Габиа, 19. Ернандес, 7. Адли, 14. Райндерс, 11. Пулишич, 8. Лофтъс-Чийк, 10. Леао, 9. Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Болоня: 15. Скорупски, 15. Кристиансен, 33. Калафиори, 31. Беукема, 29. Де Силвестри, 20. Аебисчер, 8. Фройлер, 19. Фъргюсън, 80. Фабиан, 82. Урбански, 9. Зиркзе