Ювентус победи Сасуоло с 3:1 в последния двубой от неделната програма на 17-ия кръг в Серия А. В края на първото полувреме гостите останаха в намален състав след директен червен картон на Педро Обианг. Домакините откриха резултата в началото на втората част чрез красив гол на Данило, но в 58-ата минута Грегори Дефрел възстанови равенството. "Бианконерите" стигнаха до второ попадение осем минути преди края на двубоя след гол на Аарън Рамзи. Дълбоко в добавеното време на двубоя Кристиано Роналдо оформи крайния резултат след красиво изпълнение.

Със спечелените три точки, Ювентус се изкачи на четвъртата позиция в Серия А с актив от 33 точки, докато Сасуоло се намира на седмото място с четири по-малко.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Противно на логиката, Сасуоло стартира по-агресивно срещата и в първите минути вратата на Войчех Шчесни бе застрашена, но изстрелите на Филип Джуричич и Джан Марко Ферари не намериха целта. Постепенно "бианконерите" пренесоха играта в предни позиции и притиснаха съперника си.

В 8-ата минута Пауло Дибала центрира технично в наказателното поле, където Кристиано Роналдо надскочи Андреа Консили, но ударът му с глава премина над напречната греда.

Три по-късно Джанлука Фработа се включи страхотно в атаката на домакините и нанесе плътен изстрел, но Андреа Консили се намеси великолепно и изби в ъглов удар.

Двата отбора продължиха с високото темпо, но тимовете не предприемаха излишни рискове и резултатът остана непроменен. В 20-ата минута Андреа Пирло бе принуден да направи промяна в състава си, след като Уестън Маккени получи контузия и на негово място се появи Аарън Рамзи.

В 25-ата минута Кристиано Роналдо бе изведен в наказателното поле, но изстрелът му бе блокиран великолепно от Влад Кирикеш.

В 34-ата минута Пауло Дибала се строполи в наказателното поле и аржентинецът веднага поиска дузпа, но главният съдия Давиде Маса бе категоричен, че такава не трябва да бъде отсъдена. Две по-късно Сасуоло организира бързо нападение. Франческо Капуто получи около границата на наказателното поле, но изстрелът му премина покрай вратата.

Малко след това Аарън Рамзи стреля от дистанция като топката профуча покрай левия страничен стълб. Минути преди края на първото полувреме Андреа Пирло получи нова лоша новина, след като трябваше да замени принудително и Пауло Дибала, а на негово място се появи Деян Кулушевски.

В добавеното време на първите 45 минути Сасуоло остана с човек по малко, след като Педро Обианг получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Федерико Киеза. Веднага след това Кристиано Роналдо имаше отличен шанс да открие резултата, след като Мерих Демирал чукна топката покрай Андреа Консили, но португалецът не успя да засече в опразнената врата.

В петата минута от добавеното време Аарън Рамзи получи в наказателното поле, но уелсецът се засуети и след това подаде към Деян Кулушевски, който се опита технично да реализира при липсата на Андреа Консили под рамката, но топката премина над напречната греда.

Ювентус притисна съперника си още от самото начало на второто полувреме. В тези първи минути Деян Кулушевски подаде на Аарън Рамзи в наказателното поле, но изстрелът на халфа бе блокиран от защитник в бяло.

В 50-ат минут "бинконерите" открих резултт. Данило получи на границата на наказателното поле от Кристиано Роналдо, след което с плътен изстрел прати топката в долния десен ъгъл.

Домакините се успокоиха от попадението и това им изигра лоша шега. Осем минути след гола на Ювентус, Сасуоло възстанови равенството. Грегори Дефрел получи в наказателното поле и с прецизен удар в долния десен ъгъл реализира във вратата на Войчех Шчесни.

В 64-ат минут Кристино Роналдо бе изведен в наказателното поле, след което се опита технично да прехвърли Андреа Консили, при което последва сблъсък между двамата, но главният съдия Давиде Маса бе категоричен, че дузпа няма.

Три по-късно Федерико Киеза проби в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, след което топката срещна десния страничен стълб и излезе в аут.

В 74-ата минута Кристиано Роналдо бе намерен в наказателното поле, но Андреа Консили се намеси великолепно след изстрел отблизо на португалеца.

В 82-ата минута Ювентус отново излезе напред в резултата. Джанлука Фработа намери по отличен начин Аарън Рамзи, който елегантно реализира в мрежата на Андреа Консили.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Ювентус реализира и трети гол. Кристиано Роналдо направи солова акция, след което навлезе в наказателното поле и с плътен изстрел в долния десен ъгъл оформи крайния резултат.

ЮВЕНТУС - САСУОЛО 3:1

1:0 Данило 50'

1:1 Дефрел 58'