Ювентус победи Милан с 3:1 в дербито на 30-ия кръг в Серия А. Головете за успеха на "старата госпожа" реализираха Дибала, Куадрадо и Кедира, за Милан точен беше Бонучи.

Всяко докосване от страна на Леонардо Бонучи беше посрещано с шумни възгласи от страна на домакинската публика.

Ювентус откри резултата още в 8-ата минута, когато с далечен удар Пауло Дибала се разписа с далечен шут, който не остави шансове на Донарума. Шест минути по-късно Андре Силва пробва мерника си, но не сполучи. Минута по-късно отново той не сполучи.

Милан изравни с гол на Леонардо Бонучи, който с глава матира Буфон в 28-ата минута на срещата.

В 55-ата минута на срещата Чалханоглу натресе гредата зад Буфон, но резултатът остана непроменен - 1:1. Две минути по-късно удар на Чалханоглу беше спрян от вратаря Буфон.

В 75-ата минута на срещата Игуаин излезе очи в очи с Донарума, но не успя да го преодолее.

Юве нанесе своя удар в последните десетина минути на срещата. В 79-ата минута на двубоя Сами Кедира пусна добър пас към Куадрадо и той с плонж матира Донарума за 2:1. Сами Кедира направи резултата 3:1 в 87-ата минута и фиксира крайния резултат.

Така Юве е лидер с актив от 78 точки, а Милан е 6-ти с 50. Така авансът на торинци пред втория Наполи е 4 точки, след като тимът от Неапол завърши 1:1 със Сасуоло.