Борещият се за Скудето Наполи загуби с шокиращото 2:3 при визитата си на „Карло Кастелани“ срещу Емполи. „Партенопеите“ останаха на пет точки от Интер и четири от Милан след 34 изиграни срещи. Двата милански гранда имат и среща пасив спрямо "адзурите".

Gulliver/GettyImages
32 снимки

Двубоят започна отлично за неаполитанците, които създадоха доста шансове пред вратата на домакините. Резултат имаше едва в предпоследната минута на първата част, когато Мертенс откри. Лозано пусна успореден пас отдясно, Осимен пропусна, а белгиецът от движение, с хубав удар реализира. Осем минути след началото на втората част дойде и второто попадение на гостите – Лоренцо Инсиние, изглежда бе успокоил тима от Неапол с точен удар във вратата на Гуилермо Викарио.

Последните 15 минути обаче бяха абсолютно катастрофални за момчетата на Лучано Спалети. Натискът на Емполи се увеличи, а „адзурите“ се дръпнаха назад. В 80-ата минута ирландският халф Лиъм Хендерсън намали. 180 секунди по-късно Андреа Пинамонти шокира партенопеите“, а след още 4 минути отново юношата на Интер бе точен – 3:2 за Емполи.

В другия мач по същото време от Серия А завършиха при резултат 2:2 на „Ренато Дал`Ара“.

Аарън Хики откри в шестата минута, а неговият колега на левия бек от фриуланите Удоджи изравни.

Айзък Съксес донесе пълния обрат за „зебрите“ 60 секунди след началото на второто полувреме, преди бившият играч на Сасуоло – Никола Сансоне, да донесе точката за „рособлу“.