Интер постигна класическа победа над Фрозиноне в двубой от 13-ия кръг на Серия А. Попаденията за успеха на "нерадзурите" реализираха Кейта Балде на два пъти и Мартинес. След тази победа Интер е на второто място с актив от 28 точки, но и мач повече от 3-ия Наполи. Фрозиноне е на предпоследната позиция с актив от 7 точки.

Интер започна уверено срещата и още в 11-ата минута се стигна и до първото попадение във вратата на гостуващия тим. Лаутаро Мартинес не успя да обработи топката, то Кейта стигна първи до нея и прониза съперниковата врата.

Въпреки създадените интересни положения пред вратата на Фрозиноне, Интер се оттегли на почивка само с гол аванс.

В 48-ата минута Политано опита да се разпише, но не намери целта. Две минути по-късно отново Интер пропусна да вкара втори гол, но вратарят на гостите беше на мястото си.

Мартинес все пак се разписа за 2:0, за да направи резултата по-добър в полза на Интер. Точка на спора сложи Балде Кейта с втория си гол в 82-ата минута след асистенция на Политано.