Отборът на Торино допусна домакинска загуба от лидера Интер с 1:2 в двубой от 27-ия кръг на италианската Серия А. В 62-ата Ромелу Лукаку откри от дузпа, а в 70-ата минута Антонио Санабрия изравни. В 85-ата минута Лаутаро Мартинес донесе победата и трите точки на "нерадзурите".

Gulliver/GettyImages
31 снимки

Това бе 8-и пореден успех за Интер в Калчото, с което те дръпнаха с девет точки на върха пред градския си съперник Милан. "Нерадзурите" имат 65, докато "росонерите" остават с 56, но по-късно тази вечер приемат Наполив опит да стопят част от изоставането си.

Торино пък остава единственият отбор без победа у дома дотук през кампанията. "Биковете" остават в опасната зона, на 18-а позиция, с актив от 20 точки, но и с два мача по-малко.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Първият шанс в двубоя бе на сметката на гостите, като в четвъртата минута Иван Перишич центрира отляво в наказателното поле, където на първа греда Лаутаро Мартинес се измъкна от опеката на Лянко и стреля с глава, но покрай дясната греда на Салваторе Сиригу.

Малко след това аржентинецът нов опита удар, който обаче беше блокиран от Лянко.

В 16-ата минута Стефан де Врай стреля с глава след корнер, но изстрелът му се оказа неточен.

Домакините стигнаха до най-чистата си ситуация за попадение в 29-ата минута, когато удариха греда. Симоне Верди центрира от свободен удар отляво в наказателното поле, където на далечната греда Лянко бе оставен съвсем сам от Алесандро Бастони и от близко стреля с глава, но топката ришокира от лявата греда на Самир Ханданович. След това и Ромелу Лукаку изчисти пред голлинията.

Четири минути след това Верди стреля в наказателното поле от малък ъгъл, но Ханданович успя да улови без особени проблеми.

Първата интересна ситуация за втората част дойде в 52-ата минута, когато Ашраф Хакими центрира в наказателното поле, където Роберто Галярдини засече топката с глава, но покрай вратата на Сиригу.

Интер обаче откри резултата в 62-ата минута, когато Ромелу Лукаку бе точен дузпа. Белгиецът успя да се пребори за топката пред наказателното поле и успя да намери Лаутаро в наказателното поле, който пък бе повален от Армандо Ицо и съдията отсъди наказателен удар. Лукаку пък не сбърка, като прати Сиригу в обратния ъгъл - 0:1.

Три минути по-късно "нерадзурите" бяха много близо до втори гол. Мартинес получи топката отдясно в наказателното поле и пусна пас към точката за дузпа, където Хакими бе оставен непокрит и стреля, но Сиригу успя да спаси по впечатляващ начин с крак пред голлинията.

Двадесет минути преди края на редовното време Торино съумя да изравни резултата. След центриране от първия корнер за домакините в мача се стигна до хаос в наказателното поле на Интер. Топката стигна до резервата Симоне Дзадза, който леко побутна Милан Шкриниар в гръб, а след това шутира, но Ханданович спаси с крак. Антонио Санабрия обаче бе на точното място, за да направи добавка и отблизо реализира за 1:1. Гостите имаха сериозни претенции за нарушение срещу словенския бранител, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

В 77-ата минута гостите бяха близо до това отново да поведат в резултата. Николо Барела задържа чудесно топката пред наказателното поле и комбинира с резервата Кристиан Ериксен, който стреля, но ударът му бе блокиран от бранител на Торино.

Пет минути преди края на двубоя Интер отново успя да излезе напред в резултата. Резервата Алексис Санчес центрира отдясно на наказатеното поле, а на далечната греда Ицо закъсня да покрие Лаутаро, който с чудесен удар с глава намери долния ляв ъгъл на безпомощния Сиригу - 1:2.

До края на двубоя Торино опита да стигне до изравняването, но така и не успя да застраши достатъчно вратата на Самир Ханданович.

FT | ТОРИНО – ИНТЕР 1:2

0:1 Ромелу Лукаку (дузпа) 62'

1:1 Антонио Санабрия 70'

1:2 Лаутаро Мартинес 85'

Стартови състави на двата отбора:

ТОРИНО (3-5-2): 39. Салваторе Сиригу – 5. Армандо Ицо, 4. Лянко, 3. Глейсон Бремер – 27. Мергим Войвода, 7. Саша Лукич, 38. Роландо Мандрагора, 8. Даниеле Басели, 29. Никола Муру – 24. Симоне Верди, 19. Антонио Санабрия

Старши треньор: Давиде Никола

ИНТЕР (3-5-2): 1. Самир Ханданович – 95. Алесандро Бастони, 6. Стефан де Врай, 37. Милан Шкриниар – 14. Иван Перишич, 5. Роберто Галярдини, 77. Марсело Брозович, 23. Николо Барела, 2. Ашраф Хакими – 10. Лаутаро Мартинес, 9. Ромелу Лукаку

Старши треньор: Антонио Конте