В мач от осмия кръг на Серия А, Фиорентина постигна впечатляваща победа с 6:0 срещу Лече. Домакините не успяха да се противопоставят на силната игра на гостите, които доминираха през целия мач.

Фиорентина откри резултата в 20-ата минута, когато Даниеле Каталди вкара след асистенция от Емил Бове. Скоро след това, Андреа Колпани удвои предимството с гол в 34-та минута. В края на полувремето, Каталди отново се разписа и донесе комфортна преднина от 3:0 за Фиорентина.

След почивката, играта продължи да бъде в полза на Фиорентина. Колпани вкара още един гол в 54-та минута, следван от Лоренцо Белтран, който добави пети гол в 61-та минута. В 72-та минута, Фиорентина окончателно оформи резултата с шести гол, реализиран от Филип Паризи.