Съставът на Милан тотално надигра Рома и заслужено си тръгна с успех с 2:1 при визитата на "Стадио Олимпико" в късното неделно дерби от Серия А. Златан Ибрахимович откри в 25-та минута. Франк Кеси удвои в 57-та минута. Съдиите отмениха два гола на "росонерите" заради засада, а в 66-та минута Тео Ернандес беше изгонен. Почетният гол за състава на Жозе Моуриньо отбеляза Ел Шарауи в последните минути на добавеното време.

19 снимки

Още в третата минута Лоренцо Пелегрини имаше чудесен шанс да отбележи, но от около 15 метра стреля в страни от гредата на Татарушану. Само три минути по-късно Рафаел Леао остана напълно непокрит на границата на наказателното поле, но някак не намери целта.

В 14-та минута Пелегрини стреля от въздуха, но мощният му удар мина покрай вратата на "росонерите". В 17-та Ибрахимович беше изведен на стрелкова позиция, но от малък ъгъл напълно пропусна целта.

Гостите обаче изглеждаха като по-опасният тим и стигнаха до заслужен гол в 25-та минута. Златан Ибрахимович изпълни пряк свободен ударот около 20-на метра и с мощен удар по земя преодоля стената и заблуди Руи Патрисио за 1:0.

В края на първата част Рафаел Леао беше изведен сам срещу Патрисио, при което крилото отбелязано, но флагът на страничния съдия беше вдигнат. Пет минути след рестарта на мача Ибрахимович също отбеляза след извеждащ пас, но ВАР отново отмени попадението след засада.

Нови пет минути по-късно обаче дори и ВАР не успя да спаси яловите "вълци". Главният съдия отсъди дузпа след препъване срещу Златан Ибрахимович, а Франк Кеси не сбърка за 2:0. В 66-та минута обаче Милан остана с 10, след като Тео Ернандес извърши нарушение на границата на наказателното си поле и получи втори жълт, респективно червен картон.

Рома се хвърли в яростни атаки, като в центъра на повечето добри атаки беше Никол Дзаниоло. Негов мощен изстрел отдалеч в 79-та минута попадна право в ръцете на Татарушану. Все пак, домакините стигнаха до почетно попадение, след като Стефан Ел Шарауи се разписа в 3-та минута на добвеното време за крайното 2:1.

Рома - Милан 1:2

0:1 - Златан Ибрахимович (25)

0:2 - Франк Кеси (57)

1:2 - Стефан Ел Шарауи

Рома(4-2-3-1): 1.Патрисио – 2.Карсдорп, 23.Манчини, 3.Ибанез, 5.Виня – 17.Верету, 4.Кристанте – 22.Дзаниоло, 7.Пелегрини, 77.Мхитарян – 9.Ейбрахам

Старши треньор: Жозе Моуриньо

Милан(4-2-3-1): 1.Татарушану – 2.Калабрия, 24.Кяер, 23.Томори, 19.Ернандес – 79.Кесие, 4.Бенасер – 56. Салемакерс, 33.Крунич, 17.Леао – 11.Ибрахимович

Старши треньор: Стефано Пиоли