Отборите Сасуоло и Болоня не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в мач от 23-ия кръг на италианската Серия А. Роберто Сориано откри в 17-ата, а Франческо Капуто изравни в 52-ата минута. Аарън Хики бе изгонен с директен червен картон в 30-ата минута и така остави Болоня с 10 души до края на двубоя. Все пак гостите успяха да удържат хикса и прибавиха нова ценна точка към актива си.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

Българският национал Валентин Антон остана на резервната скамейка на Болоня през всичките 90 минути. На стадиона присъстваше и националният селекционер на България Ясен Петров, който бе дошъл да го наблюдава на живо, но нямаше късмет това да стане днес.

След това равенство Сасуоло остава на 8-ото място с 35 точки. Болоня пък заема 12-ата позиция с 25 точки в актива си.

Гостите стартираха срещата по-силно и откриха резултата в 17-ата минута, когато Муса Бароу се възползва от грешка в отбраната на Сасуоло, отне топката в наказателното поле и подаде за Роберто Сориано, който засече във вратата - 0:1.

В 30-ата минута обаче ситуацията Болоня остана с човек по-малко. Аарън Хики влезе на груб и закъснял шпагат в глезена на съперник и след разглеждане на ситуацията със системата ВАР съдията прецени да му покаже директен червен картон.

Сасуоло натисна в търсене на изравняването бяха близо до това още в 45-ата минута, когато Мануел Локатели направи голям пропуск от точката на дузпата, като ударът му бе спасен от вратаря Лукаш Скорупски.

В 52-ата минута изравняването стана факт, когато защитник на Болоня не се намеси добре при удар на Филип Джуричич и топката се озова във Франческо Капуто, който се обърна и отблизо вкара за 1:1.

До края на двубоя „неровердите“ натикаха своя съперник в последната третина на терена, като само през втората част тимът на Роберто Де Зерби отправи 18 удара към вратата на Скорупски, който направи няколко важни спасявания, с които донесе точката за своя тим.

FT | САСУОЛО – БОЛОНЯ 1:1 | КЛАСИРАНЕ / ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ

0:1 Роберто Сориано 17'

1:1 Франческо Капуто 52'

Червен картон: Аарън Хики (Болоня) 30'

Стартови състави на двата отбора:

САСУОЛО (4-2-3-1): 47. Андреа Консили - 17. Мерт Мюлдюр, 2. Марлон, 31. Джан Марко Ферари, 6. Рожерио - 4. Франческо Манянели (к), 73. Мануел Локатели - 25. Доменико Берарди, 8. Максим Лопес, 10. Филип Джуричич - 9. Франческо Капуто

Старши треньор: Роберто Де Зерби

БОЛОНЯ (4-2-3-1): 28. Лукаш Скорупски - 3. Аарън Хики, 5. Адама Суморо, 23. Данило (к), 14. Такехиро Томиясу - 32. Матиас Сванберг, 8. Николас Домингес - 10. Никола Сансоне, 21. Роберто Сориано, 7. Рикардо Орсолини - 99. Муса Бароу

Старши треньор: Синиша Михайлович