Отборът на Милан победи като гост с 2:0 Каляри в среща от 19-тия кръг на италианската Серия А. И двата гола паднаха през втората част и бяха дело на Рафаел Леао в 46-ата и на Златан Ибрахимович в 64-ата минута, който започна като титуляр за първи път откакто се завърна в Милано.

Първата ситуация дойде в 17-ата минута, когато Тео Ернандес стреля, но Робин Олсен успя да избие с крак.

В 30-ата минута Златан Ибрахимович засече с глава от малък ъгъл центриране на Рафаел Леао, но отново Олсен успя в последния момент да избие, а след това топката се отби от дясната греда и излезе в ъглов удар. След центрирането от корнер Леао направи непростим пропуск от два метра на празна врата.

В 37-ата минута Хакан Чалкханоглу стреля силно, но над вратата.

Първата по-опасна ситуация за домакините дойде в 38-ата минута, когато Наитан Нандес се опита да прехвърли Джанлуиджи Донарума от 30-тина метра, но италианският национал успя да се върне и изби пред голлинията.

Още в началните секунди на втората част „росонерите“ поведоха. Саму Кастийехо изведе с дълго подаване Рафаел Леао, който пое топката и отправи удар, който рикошира в защитник на Каляри, след което топката прехвърли вратаря Олсен и влезе в мрежата за 0:1.

В 64-ата минута Златан ознаменува първия си мач като титуляр след завръщането си в Милано с гол. Тео Ернандес получи дълъг пас на левия фланг, след което по земя намери Ибрахимович, който с левия крак намери далечния ъгъл на вратаря за 0:2.

До края на срещата Златан прати още веднъж топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

Каляри заема шесто място в класирането с актив от 29 точки, а Милан е на седмо с 25.

КАЛЯРИ – МИЛАН 0:2

0:1 Рафаел Леао 46

0:2 Златан Ибрахимович 64'

Стартови състави на двата отбора:

КАЛЯРИ (4-3-2-1): 90. Робин Олсен – 24. Паоло Фараго, 19. Фабио Писакане, 15. Рагнар Клаван, 33. Лука Пелегрини – 18. Наитан Нандес, 8. Лука Цигарини, 6.Марко Рог – 4. Раджа Наинголан (к), 10. Жоао Педро – 99. Джовани Симеоне

Старши треньор: Роландо Маран

МИЛАН (4-4-2): 99. Джанлуиджи Донарума – 19. Тео Ернандес, 13. Алесио Романьоли (к), 22. Матео Мусакио, 2. Давиде Калабриа – 10. Хакан Чалханоглу, 4. Исмаел Бенасер, 79. Франк Кесие, 7. Саму Кастийехо – 17. Рафаел Леао, 21. Златан Ибрахимович

Старши треньор: Стефано Пиоли

Главен съдия: Росарио Абисо, Италия