Удинезе постигна победа у дома с 2:0 над Верона в мач от 21-ия кръг на Серия А.

Домакините създадоха сериозна опасност пред вратата на съперника, след като Самир стреля, но Силвестри спаси с вещина в 24-ата минута на мача. Отново тимът от Удине имаше сериозен шанс в 38-ата минута, след като Ларсен насочи топката към вратата, но отново Силвестри беше на ниво.

Третата сериозна опасност отново беше в актива на домакините, Уолъс стреля, но вратарят отново не позволи на топката да влезе в мрежата€

В 48-ата минута на мача гостите имаха възможност да открият резултата, но Фараони не намери целта. Домакините стигнаха до 3-те точки с късни попадения.

В 83-ата минута Силвестри, който правеше чудеса от храброст до този момент прати топката в мрежата си. В добавеното време на срещата Деулофеу оформи крайния резултат. След тази победа Удинезе е на 11-ото място с актив от 24 точки, а Верона е на 9-ото място с 30.