Само преди два кръга отборът на Сампдория се гордееше с най-добрата защита в Серия А. Загубата 2:3 от Милан обаче сякаш отвори Кутията на Пандора и днес в двубой от 11-ия кръг на калчото момчетата на Марко Джампаоло бяха съсипани от Торино с 4:1.

Много силен мач за „биковете” изигра централният нападател Андреа Белоти, реализирал първите два гола за своя тим, а впоследствие и асистирал за попадението на Армандо Ицо. Яго Фалке също записа името си сред реализаторите за торинци, докато Фабио Куалярела донякъде отсрами генуезци.

„Луиджи Ферарис” потъна в униние след само 12 минути игра. Лоренцо Де Силвестри напредна отдясно и центрира към далечната греда, където прекият пазач на Белоти изобщо не скочи с него. Така таранът необезпокояван от границата на вратарското поле с глава реализира – 0:1.

Две минути преди края на първото полувреме вратарят Емил Аудеро фаулира Андреа Белоти в наказателното поле и реферът назначи дузпа.  Решението беше посрещнато с много протести, но така или иначе потърпевшият се зае да изпълнява. Белоти прати стража в грешната посока, за да вкара 4-ото си попадение от началото на кампанията – 0:2.

През втората част Торино уби интригата с контраатака в 56-ата минута. Де Силвестри пак напредна отдясно и центрира към втора греда. Там другият краен защитник – Ола Айна се извиси и с глава свали топката към точката на дузпата, а Яго Фалке нанесе мощно воле с левачката – 0:3.

В 65-ата минута Сампдория получи шанс да направи завръщане в мача. Даниеле Базели много грубо с двете ръце изблъска в гръб пробиващия в пеналта Денис Прает, което означаваше дузпа за генуезци. Вратарят Салваторе Сиригу отрази изпълнението на Фабио Куалярела, но опитният нападател бързичко направи добавката – 1:3.

Надеждите на домакините не оцеляха много дълго време. В 78-ата минута Белоти асистира към Армандо Ицо при едно разбъркване в наказателното поле след изпълнение на корнер, а бранителят от упор реализира – 1:4.

Във временното класиране Торино записа 5-и пореден мач без загуба и се изкачи до 7-о място със 17 точки. Пред него само на точка разстояние са 5-ият и 6-ият – съответно Милан и Сасуоло, който днес победи Киево навън с 0:2.