Отборът на Лацио донякъде отми срама след тежката загуба от Интер в миналия кръг. Днес „римските орли“ не разочароваха и взеха лесен успех при домакинството си на СПАЛ. Лацио се наложи с 4:1 и поне за няколко часа се завърна в Топ 4 на Серия А.

Чиро Имобиле изигра един от най-силните си двубои от началото на сезона и логично още през първата част наниза две попадения за своите. Резултатът бе открит в 26-ата минута след изпълнение на статично положение.

Топката бе центрирана от корнер, а в наказателното поле Имобиле бе избрал перфектна позиция и с мощен удар от въздуха реализира красив гол.

Само две минути по-късно обаче, СПАЛ успя да изравни. Лазари бе изведен много добре по дясното крило, показа страхотна скорост, надбягвайки отбраната на домакините и центрира успоредно на голлинията, а Антенучи просто подложи крака си, за да реализира.

В 35-ата минута Лацио отново излезе напред в резултата, но този път с  известна доза късмет. Кайседо намери Имобиле на границата на наказателното поле, нападателят стреля, а след рикошет топката залъга вратаря и влетя в мрежата за 2:1.

През второто полувреме домакините не оставиха съмнение в превъзходството си и отбелязаха нови два гола, с които си осигуриха комфортна победа.

Не бе изминал и час игра, когато Каталди прониза противниковата врата за трети път в срещата. Полузащитникът на Лацио вкара след свиреп шут от 25 метра. Крайният резултат 4:1 пък бе оформен от Марко Пароло, който също реализира след далечен изстрел.

След успеха Лацио събра актив от 21 точки и вече е четвърти във временното класиране. СПАЛ пък е 14-ти с 12 пункта.