Българинът Александър Тонев напусна рано двубоя на своя Кротоне срещу Аталанта в 5-я кръг на италианската Серия А.

Тонев бе титуляр, но трябваше да бъде заменен в 9-ата минута на гостуването на Аталанта заради мускулна травма.

Тимът на Аталанта е на девета позиция със 7 точки, а Кротоне е предпоследен, 19-и с 1 точка и без победа към момента.

Домакините от Аталанта поведоха набързо с 3:0 до почивката и с 4:0 преди Кротоне да вкара почетното си попадение.

Още в 5-ата минута Андреа Петаня откри за 1:0, а в 25-ата Матия Калдара покачи на 2:0.

Йосип Иличич показа класа в 38-ата минута, разписвайки се за 3:0.

Иличич асистира на Алехандро Гомес в 63-ата минута при четвъртия гол в полза на домакините.

Марко Туминело вкара почетното попадение за Кротоне за 1:14 в 70-ата минута, а само 4 минути по-късно от дузпа Алехандро Гомес вкара втория си гол, с който оформи крайното 5:1 за Аталанта.