Тимът на Сампдория постигна солидна победа с 4:1 срещу Болоня в пореден мач от 14-ия кръг в италианската Серия А. Отборът на Марко Джанпаоло се намираше в тежка серия от пет поредни мача без успех, но в съботната вечер Самп бе категоричен.

Денис Прает даде превес на домакините на „Луиджи Ферарис” в десетата минута, а Андреа Поли изравни резултата седем по-късно. Все пак в 25-ата неостаряващият Фабио Куалярела отново изведе “синьо-белите” напред след кошмарна грешка в отбраната на Болоня, а в 41-ата Гастон Рамирес завърши чудесен пас от Капрари, за да покачи резултата на 3:1.

През втората част Сампдория продължи да е по-активният отбор, а Карл Линети видя с хубав пас Куалярела в наказателното поле, а опитният нападател прати топката за четвърти път във вратата на Лукаш Скорупски.

По този начин Самп се изкачи до осмото място в калчото и вече има 19 пункта. Болоня пък не може да излезе от зоната на изпадащите и е 18-и с 11 точки.

В идния кръг Сампдория гостува на Лацио, докато Болоня гостува на Емполи.