В мач от 3-ия кръг на Серия А Сампдория изненада Фиорентина като гост и спечели с 2:1.

Домакините от Фиорентина започнаха добре срещата и удар на Влахович в 13-ата минута беше спасен от вратаря на гостите. Малко по-късно Бонавентура от пряк свободен удар не сполучи да се разпише.

В 42-ата минута на срещата Куалярела откри резултата за Самп като се разписа от дузпа. Домакините все пак реагираха и изравниха резултата през втората част. В 72-ата минута Влахович беше оставен непокрит в наказателното поле и наказа съперника.

С блестящ прехвърлящ удар Вере съумя да накаже домакините с втори гол и да донесе успеха на тима си. Преди това в 76-ата минута Торсби вкара топката в мрежата, но след разглеждане на ситуацията с ВАР попадение нямаше.

В крайна сметка въпреки усилията си домакините от Фиорентина не съумяха да стигнат до изравняването. След тази победа, която беше първа за Самп в шампионата двата тима имат по 3 точки и заемат 13-о и 14-о място в класирането.