Отборът на Наполи записа класически успех над Сампдория с 3:0 в пореден мач от 22-ия кръг в италианската Серия А. Освен успехът за тима на партенопейците, то Наполи стана първият тим от 11 насам, който не допуска гол от Сампдория, и по точно – от Фабио Куалярела.

Ветеранът-нападател на Самп изравни рекорда на Габриел Батистута, датиращ от 1994-а година, разписйваки се в 11 поредни срещи, като в съботния ден на „Сан Паоло” това можеше да продължи.

Иначе Аркадиуш Милик откри резултата в Неапол в 25-ата минута, а минута по-късно Лоренцо Инсиние удвои актива на домакините. Симоне Верди пък оформи крайния резултат в 89-ата минута, когато бе точен от дузпа.

По този начин Наполи се придържа към второто място и вече има 51 точки, на осем зад лидера Ювентус, който е и с мач по-малко. Сампдория остава шести и е с 33 точки.

В идния кръг Наполи гостува на Фиорентина, докато Сампдория ще приеме на „Луиджи Ферарис” отбора на Фрозиноне.