Отборът на Наполи защити първото си място във временното класиране на Серия А, като спечели с 3:1 над Сасуоло в 11-ия кръг. По този начин неаполитанци отвърнаха по най-добрия начин на вчерашната победа на Ювентус срещу Милан и съхраниха аванса си от 3 точки пред „бианконерите”.

На своя „Сан Паоло” неаполитанци имаха един доста тежък съперник и началото на мача го доказа. Сасуоло можеше да открие в 11-ата минута, когато Стефано Сенси изпълни пряк свободен удар по чудесен начин и за свое съжаление намери напречната греда.

В 19-ата минута капитанът на Наполи Марек Хамшик пропиля златен шанс, изведен почти сам срещу вратаря. Словашкият национал нанесе твърде слаб шут, което улесни значително работата на вратаря Андреа Консили.

Все пак 3 минути по-късно домакините откриха. Единствената причина за това бе настойчивостта на Алан. Опорният халф продължи да преследва топката дори когато тя се озова у Сенси при дъгата. Играчът на „неровердите” като че ли не разбра за приближаващия съперник, а Алан отне и вече останал очи в очи срещу вратаря лесно отбеляза – 1:0.

Половин час след началото на мача левият бек на Наполи Фаузи Гулам можеше да внесе повече спокойствие за своя тим, ако неговият шут от средна дистанция не бе улучил дясната греда.

Така в 41-ата минута Сасуоло получи шанс да изравни. Матео Политано проби отдясно и центрира по перфектен начин, а Диего Фалчинели с  чудесен изстрел засече неспасяемо в мрежата зад Пепе Рейна – 1:1.

За жалост на гостите изравняването в резултата остана факт само 3 минути. Вратарят Консили имаше немалка вина, защото позволи на Хосе Кайехон да се разпише директно от ъглов удар. Испанецът завъртя топката към близката греда с идеята да намери Лоренцо Инсиние, който се намираше точно пред стража. Консили тръгна да боксира, но затвори очи и се размина с кълбото, което впоследствие се оплете в мрежата – 2:1.

След паузата Наполи бързо уби интригата с трети гол. В 54-ата минута домакините разиграха късо от ъглов удар, а Кайехон изпрати центриране към малкия пеналт. Встрани от него Албиол стигна до топката и прецизно свали към Мертенс, който от 2 метра и пред празна врата нямаше как да сгреши – 3:1.

Четири минути преди края на срещата Наполи можеше да направи преднината си дори по-красноречива. Резервата Пьотр Желински нанесе страховит шут от около 20-ина метра, а топката заплаши да строши левия стълб зад Консили.

Наполи остава лидер в калчото с 31 точки, като има 10 победи и само един равен дотук в шампионатните си мачове. С едва 8 пункта не е чудно, че Сасуоло се срина до 16-а поиция, на 2 точки над зоната на изпадащите.