Тимът на Наполи се изкачи до второто място във временното класиране на Серия А след сериозен успех с 5:1 над гостуващия Удинезе в мач от 36-ия рунд от италианския елит.

Пиотр Зиелински даде аванс на южняците с гол в 28-ата минута, а само три по-късно Фабиан Руис удвои актива за тима от Неапол.

Наполи - Удинезе

източник: sofascore.com

Стефано Окака Чука пък върна един гол за Удинезе четири минути преди да дойде почивката. И вместо този гол да даде увереност в отбора от Удине, то Наполи наниза други три гола през втората част. Ървинг Лосано покачи актива в 56-ата, а десет след това Джовани Ди Лоренцо направи 4:1.

В добавеното време на срещата и Лоренцо Инсиние се разписа, оформяйки крайния резултат на „Диего Марадона”.

Победата направи така, че Наполи вече има 73 точки в актива и е втори с една точка пред третия и четвъртия – Аталанта и Милан. И двата отбора зад хората на Дженаро Гатузо обаче са с мач по-малко.