Наполи разнищи слабака Емполи с 5:1 и подгони лидера Ювентус. Това бе мач от 11-ия кръг на Серия А, след който неаполитанците събраха 25 точки, изоставайки само от лидера в класирането Юве, който има 28 и мач по-малко.

Много бързо се разбра накъде ще тръгне мачът и това бе очакваната посока – към три точки за Наполи. В 9-ата минута Лоренцо Инсиние се освободи добре от пазача си и изпрати топката във вратата на Емполи за 1:0.

За втория гол асистира самият Инсиние, който намери Дрис Мертенс и той нанесе великолепен удар от разстояние – 2:0 в 38-ата минута.

Франческо Капуто успя все пак да намали резултата на 2:1 в 58-ата минута.

В 64-ата минута Хосе Кайехон  изведе Мертенс на празно пространство и той вкара за 3:1.

В самия край на мача паднаха още два гола за Наполи. Аркадиуш Милик вкара първия след асистенция на Мертенс.

После белгиецът завърши чудесната вечер за себе си, оформяйки хеттрика си за крайното Наполи – Емполи 5:1. А гостите в този мач останаха с 6 точки на 18-ото място.