Отборът на Наполи победи с 2:1 гостуващия тимна Торино в среща от 26-тия кръг на италианската Серия А. Резултатът бе открит в 19-ата минута от Константинос Манолас, а в 82-ата Джовани Ди Лоренцо удвои. В добавеното време на срещата Симоне Едера върна едно попадение за гостите, но за повече просто нямаше време.

Домакините бяха по-добрият отбор през всичките 90 минути и закономерно стигнаха до трите точки, въпреки че гостите от Торино стартираха агресивно, като в началото удар на Саша Лукич беше спрян от Манолас, а малко по-късно Никола Максимович изчисти от голлинията удар на Лоренцо Де Силвестри.

Все пак Наполи откри резултата в 19-ата минута. Лоренцо Инсиние центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Константинос Манолас се извиси и с глава заби топката във вратата на Салваторе Сиригу - 1:0.

Наполи продължи да контролира развоя на събитията и през втората част, но стигна до ново попадение чак в 82-ата минута. Влезлият като резерва Дрис Мертенс получи топката отляво на наказателното поле и центрира на втора греда, където Джовани Ди Лоренцо изпревари стражът на ториници и с изпрати топката във вратата за 2:0.

В добавеното време на срещата гостите успяха да върнат един гол чрез Симоне Едера, който бе оставен сам на далечната греда и с глава засече центриране отляво на Кристиан Ансалди. Така обаче приключи и срещата.

С тази победа неаполитанци събраха актив от 39 точки и са шести в подреждането, докато торинци записаха шестата си поредна загуба в Калчото и остават 15-ти с 27 пункта. В следващия кръг възпитаниците на Дженаро Гатузо гостуват на Верона, но преди това приемат Интер за Купата на Италия. Торино пък домакинстват на Удинезе.

НАПОЛИ – ТОРИНО 2:1

1:0 Константинос Манолас 19’

2:0 Джовани Ди Лоренцо 82'

2:1 Симоне Едера 90+1'

Стартови състави на двата отбора:

НАПОЛИ (4-3-3): 25. Давид Оспина – 22. Джовани Ди Лоренцо, 44. Константинос Манолас, 19. Никола Максимович, 23. Елсейд Хисай – 8. Фабиан Руис, 68. Станислав Лоботка, 20. Пьотр Зиелински – 21. Матео Политано, 99. Аркадиуш Милик, 24. Лоренцо Инсиние (к)

Старши треньор: Дженаро Гатузо

ТОРИНО (3-5-2): 39. Салваторе Сиригу – 36. Глейсон Бремер, 33. Николас НКулу, 5. Армандо Ицо – 15. Кристиан Ансалди, 8. Даниеле Басели, 88. Томас Ринкон, 7. Саша Лулич, 29. Лоренцо Де Силвестри – 9. Андреа Белоти (к), 11. Симоне Дзадза

Старши треньор: Морено Лонго