Верона постигна пълен обрат, побеждавайки Наполи с 3:1 на своя „Бентегоди“ в мач от 19-ия кръг на Серия А.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Гостите стартираха по мечтан начин и секунди след началния сигнал, топката бе в мрежата на Марко Силвестри. Ървинг Лозано бе изведен зад гърба на отбраната и с точен изстрел в долния десен ъгъл реализира. Това бе и най-бързият гол в историята на Наполи, след като мексиканецът се разписа само след 9 секунди и трети най-бърз в Серия А.

Постепенно домакините изравниха играта и в 34-ата минута успяха да възстановят равенството. След отлично центриране, непокритият Федерико Димарко отблизо реализира във вратата на Алекс Мерет.

Верона успя да стигне до пълния обрат, след като в 62-ата минута Антонин Барак засече подаване в долния ляв ъгъл.

Победата за домакините бе изкована в 79-ата минута, когато Матия Дзакани стреля красиво в долния десен ъгъл.

С постигнатия успех Верона се настани удобно на десетата позиция в Серия А с актив от 30 точки, докато Наполи е шести с четири повече.

В друг мач от 19-ия кръг на Калчото, Дженоа се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Каляри. Единственото попадение в срещата бе дело на Матиа Дестро в 10-ата минута на двубоя.