Срещите от 31-ия кръг на Серия А в неделния ден започнаха с едноминутно мълчание след кончината на легендата Чезаре Малдини.

Милан излезе с черни ленти на екипите си в двубоя с Аталанта, но момчетата на Михайлович допуснаха поражение с 1:2 при гостуването си в Бергамо. Луис Адриано откри от дузпа за "росонерите" още в 5-ата минута.

Пиния изравни резултата в края на първото полувреме, а в 62-ата минута Даро Гомес успя да донесе и успеха на Аталанта.

Александър Тонев влезе като резерва в 62-ата минута за Фрозиноне при поражението с 0:4 като гост на Дженоа. Победните попадения за тима от Генуа реализираха Лука Ригони и хеттрик на Сусо.

Другият български национал Ивайло Чочев остана на резервната скамейка при поражението на Палермо с 1:3 при гостуването на Киево.

Фиорентина и Сампдория завършиха наравно 1:1.

В класирането тимовете на българските национали заемат 18-о и 19-о мястов зоната на изпадащите. Милан след поражението от Аталанта е на 6-ото място с 49 точки.