Милан постигна домакинска победа с 2:0 срещу Торино в мач от 17-ия кръг на Серия А. Така тимът от Милано е лидер в първенството с актив от 40 точки и има преднина от 4 пред Интер, който е с мач по-малко. Торино е на 19-ото място в зоната на изпадащите с 12.

В 6-ата минута Давиде Калабрия от отлична позиция не намери целта. Милан откри резултата в 25-ата минута на срещата с попадение на Леао, който получи отличен пас от Диас и матира вратаря на съперника.

Домакините решиха нещата с втори гол, който дойде от дузпа, която беше отсъдена с помощта на ВАР, след като Диас падна в наказателното поле след съприкосновение със съперников играч, а от бялата точка точен беше Франк Кесие.

До края на първата част и двата тима имаха възможност да вкарат топката в мрежата, но това не се получи.

В 50-ата минута съдията отсъди дузпа за Торино, но след консултация с ВАР я отмени. До края на мача нови голове не паднаха и Милан спечели 3-те точки.