Отборът на Милан записа шеста победа в Серия А, надвивайки Сасуоло като гост с 2:0 в мач от 12-ия кръг.

Милан, който загуби от Ювентус в миналия кръг, натрупа 19 точки на седмаца позиция в шампионата.

Тимът на Сасуоло пък инкасира трета поредна загуба и заема 17-о място с 8 точки в актива си.

За успеха на гостите се разписаха Алесио Романьоли и Сусо в двете полувремена на мача.

Още във втората минута испанецът Сусо опита късмета си от далечно разстояние, но стражът на домакините Андеа Консили внимаваше.

В 39-ата пак Консили бе последната преграда пред топката след удар с глава на Никола Калинич.

В следващия момент обаче Хакан Чалханоглу центрира в наказателното поле и Алесио Романьоли засече с глава за 1:0.

Така Милан поведе с гол аванс в 39-ата минута.

Симоне Мисироли от Сасуоло можеше да изравни в добавеното време на първата част, но защитник на гостите блокира удара му.

Вторият гол за Милан падна в 67-ата минута след страхотна акция на Сусо, който проби и реализира за 2:0, което се оказа и крайният резултат.