Наполи се класира за финала на турнира за Купата на Италия по футбол. Отборът завърши 1:1 срещу гостуващия Интер, но след победата с 1:0 на "Сан Сиро" в първия мач преди четири месеца достигна до мача за трофея - срещу Ювентус на 17 юни в Рим.

Дрис Мертенс записа историческо постижение в двубоя. Белгиецът отбеляза изравнителния гол в 41-ата минута, с който класира отбора си на финала в турнира. Така 33-годишният Мертенс вече е най-добрият голмайстор в историята на Наполи, изпреварвайки по този показател Марек Хамшик.

Мертенс има 122 попадения на сметката си за неаполитанците в 310 мача във всички турнири, докато Хамшик остава на втората позиция със 121 гола в 520 срещи. Освен това белгиецът има и впечатляващите 73 асистенции с екипа на Наполи.

За Интер точен беше Кристиан Ериксен, който откри резултата още във втората минута с директно попадение от ъглов удар.

За двата отбора това беше първи мач след тримесечна пауза заради пандемията от коронавирус.