Наполи ще играе на финала за Купата на Италия, след като елиминира Интер. Реваншът в Неапол завърши 1:1, но в първата среща в Милано тимът на Дженаро Гатузо спечели с 1:0.

На 17 юни Наполи ще спори за трофея с Ювентус, който отстрани Милан.

Наполи трябваше доста да се потруди за равенството на своя стадион. Кристиан Ериксен изведе Интер напред още в 3-ата минута директно от корнер. Дрис Мертенс успокои феновете с изравнителен гол в 41-ата минута след асистенция на Лоренцо Инсиние.

"Нерадзурите" можеха отново да поведат малко след почивката, но вратарят Оспина отрази удар с глава на Брозович. Отлична изява имаше и стражът на гостите Ханданович, който спаси опасен шут на Инсиние в 64-ата минута. В последните 20 минути и в двата отбора бяха извършени много смени, но резултатът остана непроменен.

НАПОЛИ - ИНТЕР 1:1 (1:0 след първия мач)

Голмайстори: 0:1 Ериксен (3), 1:1 Мертенс (41)

НАПОЛИ: Оспина, Ди Лоренцо, Максимович, Кулибали, Хисай, Елмас, Деме, Жиелински, Политано, Мертенс, Инсиние

ИНТЕР: Ханданович, Шкринияр, Де Фрай, Бастони, Кандрева, Брозович, Барела, Йънг, Ериксен, Лукаку, Мартинес