Наполи победи Болоня с 2:0 като гост в мач от 22-ия кръг на Серия А. И двата гола за “партенопеите” вкара Ървинг Лозано. Мексиканецът се разписа в 20-ата и 47-ата минути.

С успеха южняците събраха 46 точки и остават на трето място във временното класиране. Болоня е 13-и с 27 точки.

В 20-ата минута Лозано получи подаване в наказателното поле от Елиф Елмас и матира вратаря за 0:1.

Болоня Наполи

източник: Sofascore

В края на първата част удар на Фабиан Руис срещна гредата. Испанският халф получи топката на границата на наказателното поле и със страхотен удар разтресе гредата.

Две минути след почивката Руис асистира на Лозано, който остана очи в очи с вратаря и го преодоля за 0:2.

В края на мача шанс да се разпише имаше и Виктор Осимен, но нигериецът пропусна.