Три тима в Серия А се борят за шестата позиция, която дава право на участие в Европа. Аталанта, Милан и Сампдория са се захапали здраво за тази позиция.

В момента Аталанта е на 6-ото място, след като в двубой от 35-ия кръг надигра Дженоа с 3:1. Нападателят на гостите Андрей Гълъбинов остана на резервната скамейка. До почивката домакините от Бергамо водеха с 2:0, а през втората част Иличич направи резултата класически в 74-ата минута. Мигел Велосо се разписа в 81-ата минута и оформи крайния резултат.

Сампдория надигра у дома Каляри с 4:1 и е на 8-ата позиция с актив от 54 точки, а Милан е седми с 57. "Росонерите" спечелиха гостуването си на Болоня с 2:1 и записаха успех след 40 дни суша. Хакан Чалханоглу откри в 34-ата минута, а Бонавентура в края на полувремето удвои.

Домакините се върнаха в мача в 74-ата минута, след като Де Майо върна надеждите на Болоня, но в крайна сметка не успя да стигне и до хикса.

СПАЛ спечели далеч от дома, побеждавайки Верона с 3:1, а Беневенто и Удинезе завършиха 3:3.

По-късно тази вечер са мачовете Фиорентина - Наполи и Торино - Лацио.