Отборът на Кротоне записа втори пореден успех в Серия А, след като в мача от 35-ия кръг със Сасуоло спечели категорично с 4:1.

Така Кротоне събра актив от 34 точки на 14-о място. Сасуоло е позиция напред с три точки повече.

Кротоне влезе стремглаво в мача. „Акулите“ откриха резултата след едва 4 минути игра. При първата си сериозна атака, Фараони подаде на Марсело Трота, а той а премерен удар по земя направи 1:0.

В 16-ата минута домакините удвоиха аванса си. При центриране отляво на Бруно Мартела, топката бе пратена при далечната греда. Вратарят не се намеси убедително и така Сими успя да играе с глава и да оформи 2:0.

До 31-ата минута домакините оформиха класиката. Налини достигна до една топка и нахлу в пеналта, стражът излезе да го блокира, но той хитро чукна топката надясно към Трота, който записа втори гол на сметката си – 3:0.

В първата минута на продължението на първата част, Сасуоло получи право да изпълни дузпа. Играчът на гостите задържа топката между няколко бранители в наказателното поле, а Давиде Фараони понечи да му отнеме. Получи се съприкосновение помежду им, а съдията посочи бялата точка. Алекс Кордас се нае с изпълнението и направи 1:3.

През втората част срещата се развиваше по-спокойно, а минута преди края на редовното време Сими оформи крайното 4:1.

В следващия кръг Кротоне е гост на Киево, а Сампдория гостува на Сасуоло.