Интер беше на крачка да сътвори един от най-великите обрати в Купата на Италия, като успя да вкара полуфиналния реванш срещу Ювентус в продължения. „Бианконерите“ бяха спечелили с 3:0 в първата среща, ала на „Джузепе Меаца“ бяха много далеч от стандартите си и загубиха със същия резултат в редовното време. Марсело Брозович вкара два гола, а Иван Перишич се разписа между тях, за да стигне до инфарктни изпълнения на дузпи. При тях единствен Родриго Паласио не можа да реализира удара си и така с 5:3 торинци хванаха буквално последния влак за финала.

Като цяло шампионът на Италия излезе в доста експериментален и небалансиран състав, което се отрази на цялостното му представяне. Само преди дни Юве буквално скри топката на Интер в Серия А, като лесната победа очевидно доведе до подценяване в щаба на торинци.

„Нерадзурите“ започнаха чудото си по план, като вкараха ранен гол. В 17-ата минута торинци загубиха топката в собствената си половина, а Гари Медел прихвана подаването на вратаря към Ернанес и веднага подаде пред себе си за Марсело Брозович. Хърватинът не губи излишно време и от дъгата нанесе шут по тревата с десния крак, който мина покрай плонша на Норберто Нето и се оплете в долния ляв ъгъл – 1:0.

До края на първата част домакините имаха още една чудесна възможност. В 25-ата минута Даниеле Ругани сбърка пас и Ляич я взе, след което премина покрай двама бранители. Сърбинът стреля мощно над Нето, а топката намери напречната греда.

Втората част започна с още по-бърз гол за Интер. В 49-ата минута Едер показа скорост отдясно и се справи с пазача си. Последва остро подаване във вратарското поле, а на далечната греда Иван Перешич засече на празна врата – 2:0.

Фактът, че преднината на Юве вече се стопи до 1 гол видимо разтревожи гостите. Те тръгнаха в атака и в 54-ата минута Симоне Дзадза изпусна голям шанс. Нападателят изскочи сам срещу Карисо и реши да го заобикаля. Поради тази причина топката му избяга встрани и от остър ъгъл таранът нацели страничната греда.

Почти веднага след това Ляич изтърва да се разпише, а в 73-ата минута Данило Д'Амброзио засече с глава центриране от фаул, като ударът му премина малко над целта.

Един от най-дискусионните моменти дойде в 81-ата минута, когато Иван Перишич догони топката отляво и доста леко премина покрай Андреа Бардзали. Защитникът спринтира зад гърба му и опита да го натисне с тяло, а хърватинът се строполи в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Оттам Брозович стреля ниско в левия ъгъл, а Нето можеше да улови, но кълбото се промуши под плонжа му – 3:0. Буквално в 90-ата минута атакуващият халф можеше да спести продълженията, след като засече от упор чудесно центриране. Нето обаче реагира и успя да парира с една ръка.

В 30-те добавени минути двата тима играха доста консервативно, като си размениха по едно опасно положение. В 95-ата Перишич не бе далеч от попадението след изстрел с глава, който бе насочен под гредата и отразен от Нето. В 101-ата пък Дзадза шутира опасно от границата на наказателното поле и топката премина много близо до лявата греда.

Изстрелите от бялата точка не донесоха късмет за „нерадзурите“, които направиха само един пропуск, но именно той се оказа фатален. Родриго Паласио се провали при втората дузпа за Интер, като нацели напречната греда, а преди него Дзадза бе реализирал. До края и двата тима продължиха без грешка, като Лео Бонучи не трепна при решителния пети удари прати отбора си във финала срещу Милан.